Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop HDD-t külső merevlemezk...

Laptop HDD-t külső merevlemezként használnám, de csak 3GB-ot ismer fel a gép. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Vettem egy Dell 5521-es laptopot, az 1TB-os HDD-t pedig kicseréltem egy 128GB-os SSD-re. Vettem egy Wintech USB3.0 MOB8 külső merevlemez házat, és ebbe raktam bele a HDD-t. Sajnos még soha enm csináltam ilyet, nem tudom mi lehet a gond. Viszont amikor USB-vel összekötöm a géppel a HDD-t, akkor annyit jelez, hogy 3GB a teljes kapacitás. Sajnos csak most vettem észre, hogy ez a külső ház csak 750 GB-ig használható (nem tudtam, hogy ezt is figyelni kell vásárláskor). Formáztam is, de azután is csak 3GB-ot jelez. Mi lehet a baj?
2013. aug. 18. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudod még becserélni a külső házat?
2013. aug. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Komplikato ***** válasza:
Meg kéne nézni egy particionáló programmal. Ha pedig a dobozzal nem megy, akkor közvetlenül asztali gépre dugva kéne particionálni és formázni. Ha ez egy notebook rendszer HDD volt, akkor lehet csak az első rejtett recovery partíciót látja?
2013. aug. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Megoldás lehet esetleg, ha visszateszem a laptopba, win cd-vel formázom, majd utána próbálkozom? Egyébként lehet, vissza tudom cserélni, mert tegnap vettem, kérdés, hogy ki cserélik-e.
2013. aug. 18. 16:01
 4/4 A kérdező kommentje:
Formatáltam win8 cd-vel, látszott is, hogy az ubuntu linux (ezt rakták rá alapból) egy 3GB-os OS partíción volt. Viszont nem lett jobb a helyzet, jelenleg egyáltlalán nem ismeri fel a gép a külső tokból a HDD-t :D. Lehet pont azért, mert csak 750 GB-ot tud kezelni a doboz? :S
2013. aug. 18. 16:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!