Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kapcsol ki a gép Windows...

Miért kapcsol ki a gép Windows telepítése közben a "Starting Windows" képernyő befagyása után? (USB-ről)

Figyelt kérdés

Összeraktam egy új gépet. (i3, 4GB memória, stb... nem lehet vele gond). A Windows telepítése közben a "Starting Windows" képernyőnél lefagy és egy idő után kikapcsol.

Hardver hiba nem lehet szerintem, mert a Debian-t minden gond nélkül feltelepítette (USB-ről). Jelenleg erről írok.

Ajánlották, hogy tegyem át a merevlemezt a SATA 1 port-ba. Ezt megtettem, de nem lett változás.



2013. aug. 18. 02:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Eredeti Windows?
2013. aug. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen
2013. aug. 18. 12:21
 3/10 A kérdező kommentje:

Felraktam a Debian-t. Ezután sikerült a Windows telepítőt is elindítani (hogy mitől, fogalmam sincs). Most sikerült feltenni a Win 7-et is, de NÉHÁNYSZOR bekapcsoláskor ugyanúgy lefagy a Starting Windows logo-nál és újraindul. Mi lehet ez?

Gondoltam a tápra, de akkor meg nem hiszem, hogy bekapcsolna és működne hibátlanul jó sok alkalommal.

2013. aug. 18. 15:09
 4/10 A kérdező kommentje:

Általában reggel első bekapcsolás után indul újra, vagyis mostmár beállítottam, hogy ne induljon újra és így kiírja a STOP 0X0000007B hibakódot, szóval valami a merevlemezzel nem jó neki. De hogy mi az jó kérdés... Valami ötlete nincs valakinek? A lemezt átvizsgáltam, semmi bajt nem mutatott.

Esetleg boot sector virus? Bár az meg a clean install miatt eltűnt volna, nem?

2013. aug. 19. 17:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Viddel szerintem szerelőhöz. Simán megoldja neked pár ezer forintból. Ilyesmin ne spórolj :)
2013. aug. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Megoldom én ezt itthon is valahogy. Próbálgatom amég nem lesz jó. Csak gondoltam hátha van olyan akinek volt ilyen és megoldotta már.

Most épp a BIOS frissítést csináltam meg hátha jó lesz.

De "sajnos" csak a napi első bekapcsolásnál van ilyen gond. Utána akárhányszor újraindítom gond nélkül bekapcsol.

2013. aug. 19. 20:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Milyen tapegyseg van a gepben?
2013. aug. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

FSP Hexa 500W

( [link]


Pár hónapos. Nem volt vele gond még. A merevlemezzel lehet valami, mert egy régi IDE merevlemezre IDE SATA átalakítóval felraktam a WIN 7-et és ott nem volt baja. De mi lehet a lemezzel? Mert ha elindul a WIN róla ( kb. 3-4 újraindulás vagy 5-10 perc várakozás a BIOSban), akkor teljesen jól működik.

2013. aug. 19. 22:47
 9/10 A kérdező kommentje:

A VGA kivétele után nem volt gond a windows install screen betöltésével, de amikor visszatettem ismét megállt a logo-nál.

Viszont amikor meg néha bekapcsolt akkor rendesen lehetett jástszani is és HD videókat nézni.

(vga: Gefroce GTS 250)

Ötlet?

2013. aug. 21. 19:55
 10/10 A kérdező kommentje:

Egyenlőre megolva látszik!

Ha valakinek hasonló gond lenne:


Telepítettem az OS-t úgy hogy a BIOS-ban beállítóttam, hogy az IGA-ról induljon. (IGA-integrált vid. 'kártya') (A PEG-ről át kell állítani IGA-ra BIOS-ban)


Elindul a Windows. Itt felmentem az Nvidia honlapjára és leszedtem a drivert. De nem a legújabbat, hanem olyat, ami még 3.6 alatti (oka: a legújabbal nem ment).


Ezután újraindul a gép. Betöltéskor a Windows betöltőképernyő után a monitorról eltűnik minden és csak azt írja, hogy nincs jel vagy próbál észlelni valamit.


Ki kell húzni a monitor kábelét (nálam DVI) és át kell dugni a PCI-E videókártyának a csatlakozójába. Így látszani fog a képernyő és be lehet jelentkezni.


Ezek után bekapcsoláskor semmi nem fog látszani addig amég el nem éri a bejelentkezési képernyőt a Windows hiszen a BIOS képernyő alatt és a Starting Windows képernyő alatt még az integrált vid. kártyát használja és csak ez után ugrik majd át a PCI-e-re.


Ha valakinek nagyon fontos a betöltést látni, akkor gondolom ha vesz egy VGA kábelt is a monitorhoz és azt öszeköti az IGA-val, akkor látszani fog az is.

2013. aug. 22. 04:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!