Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sima SATA-s alaplapba tudok...

Segítőkész kérdése:

Sima SATA-s alaplapba tudok rakni SATA3-as SSD-t?

Figyelt kérdés
Pontosan Gigabyte GA-M61PME-S2P alaplapba.

2013. aug. 15. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:

A kérdésre a válasz: Igen tudsz.


Az én álláspontom: Szerintem felejtsd el, mert a SATA-nak 1,5 Gbit/s a sebessége, a SATA3-nak meg 6,0Gbit/s, így csak 1,5Gbit/s -on fog üzemelni. így veszítesz 75%-ot a sebességéből.

2013. aug. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Aha, értem köszönöm a válaszod, most megkíméltél egy nagy hülyeségtől akkor ! :D
2013. aug. 15. 22:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kímélt meg.Ugyanis az SSD-k éppen kihasználják a SATA átviteli sebességét.

Ha rendszernek kell, akkor még mindig sokkal gyorsabb lenne mint egy SATA3as HDD.

2013. aug. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teszt, hogy nincs sok különbség a sebességben:

http://www.youtube.com/watch?v=FdjZQuE8O8Y

2013. aug. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Panda Péter ***** válasza:

DHead: a SATA átviteli sebessége nem fogja érdemben limitálni az SSD sebességét, mivel ez a 1,5/6Gbps átviteli sebesség a szekvenciális tempót jellemzi (nagy fájlokkal való műveletek sebessége), míg ha az ember OS-t futtat róla, inkább a kis fájlokkal való, random IOPS sebesség a mérvadó, ezt viszont nem nagyon befolyásolja a SATA szabványa.

egyébként kérdező a lapodon SATA2 van.

2013. aug. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!