Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » DVIA-HDMI, vagy HDMI-HDMI...

DVIA-HDMI, vagy HDMI-HDMI kábellel érdemes összekötni PC-t TV-vel?

Figyelt kérdés

Van egy 32"-os FULL HD JVC TV-m, és azt szeretném összekötni majd gépemmel. A gép főbb paraméterei:

-Asus alaplap

-FX-6300 CPU

-8 GB HyperX Blu RAM

-7970 VGA


Kérdés:


1. Ha rákötöm TV-re, ugyanolyan szép képet fogok kapni, mint pl egy FHD monitoron? (mert ezelőtti gépemet rákötöttem ugyanerre a TV-re, HD4650 VGA volt benne, és nagyon rossz képminősége volt. A kisebb betűk csak össze voltak folyva, recés, élsimítás nélküli hatást keltett az egész. pedig át volt állítva Full HD-ra)


2. Mivel csak HDMI (meg VGA) van a TV-n, melyikkel érdemes rákötni? DVIA (gépbe) - HDMI (TV) kábellel, vagy HDMI-HDMI kábellel? Miért?


3. Hosszabb távon is használhatom a gépet a TV-vel (persze ha nem lesz olyan rossz a képminőség mint múltkor), vagy vegyek inkább egy monitort, mert TV-n TV-t kell nézni? ( :DD)


2013. aug. 15. 15:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Nos, szerintem HDMI-HDMI adná a legszebb képet, nem tudom miért, nekem szebb képet adott mint vga-val(tapasztalat) Ja és hosszútávra ha TV-t használod monitorként számíts egy jó kis villanyszámlára, ugyanis egy monitor fogyaszt kb 60W-t a FullHD-d meg 125W-ot kb, úgyhogy mindenképp ruházz be egy fullHD monitorrais.
2013. aug. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben köszi a választ! De nem VGA-HDMI a másik lehetőség, hanem DVIA-HDMI
2013. aug. 15. 15:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!