Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptop teljesítménye jobb...

A laptop teljesítménye jobb mint a notebook-é?

Figyelt kérdés
Láttam hogy már többen is feltették azt a bizonyos kérdést hogy mi a külömbség a laptop és a notebook között,de kicsit eltérőek a válaszok.Valaki azt írja hogy a laptop a régebbi változata a hordozható szgépnek,és a notebook a modernebb változat,valaki viszont azt írja hogy a notebook teljesítménye jóval kisebb,sokkal gyengébb mint a laptop,és hogy a billentyűzete is olyan kicsi hogy írni is alig lehet rajta.Van aki azt írta hogy teljesen ugyan az, semmi külömbség.Valóban árban azt látom hogy a notebook-ok olcsóbbak (legalábbis ahol néztem ott olcsóbb volt),de most nagyon nem tudok kiigazodni hogy most akkor ugyan az vagy jobb az egyik,vagy pont hogy a másik jobb....Valaki aki tényleg ért hozzá segítsen lécci,mert szeretnék venni.
2009. okt. 27. 22:17
 1/6 anonim válasza:

A wikipédia szerint: Bár egyesek vitatkoznak arról, hogy a notebook és laptop szavak teljesen felcserélhetőek lennének- egyébként a laptop egy régebbi elnevezés –, a gyakorlatban szinonimaként használjuk azokat. A notebook szó szerinti jelentése jegyzetfüzet, ami a hordozhatóságra, kis méretre és a szövegbevitelre utal, a laptop pedig a lap és a top szavakból lett konstruálva, jelentése kb. „ölre való”.


Én úgy tudom, hogy a laptop kifejezést sokkal korábban használták hordozható számítógépekre, mint a notebook-ot, amint egyre kisebbek, de teljesítményben nem gyengébbek kezdtek piacra kerülni, előjött a notebook kifejezés is. Az enyém pl. notebooknak volt hirdetve, de tény, hogy valóban fedi az eredeti jelentést a kinézete, pici, nem nagyobb egy A4-es füzetnél tokkal együtt, viszont tudásban és teljesítményben erős (ez egy MSI wind gép).

2009. okt. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tamasoft ***** válasza:
100%

Mindkét megnevezés ugyanazt jelöli. Marketing szempontból hol notebooknak hívják a hordozható számítógépeket, hol laptopnak. Gyártótól függ. Az hogy melyik erősebb, nem a neve dönti el, hanem az, hogy melyikben van erősebb, nagyobb, jobb hardver, vagyis vas. Ezt nézd meg vásárlásnál.

Sőt olyan is előfordul, hogy egymáshoz megszólalásig hasonlító, és hasonló hardverelemeket tartalmazó gép két különböző gyártó esetében egyiknél notebook, másiknál laptop néven fut.

A köznyelv általában egységesen laptopnak nevezi ezeket a gépeket, teljesen helyénvaló módon, és kb. 20-ad rangú egy gép vásárlásánál a neve.

2009. okt. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Én egyébként teljesen szinonímaként tekintek a két szóra és a köznyelvben de még a szakmaiban is összemosódik. Ne azzal foglalkozz, hogy amit megveszel hogy kategorizálják, nem ez dönti el a tudását, hanem a benne foglalt alakatrészek.

Ne fogd fel támpontként ezt a két szót, még véletlenül se támaszkodj erre vásárlásnál!!!


EGy Msi wind pedig már netbook kategória, mert teljesítménye szinte csak arra elég hogy tudj vele netezni, nagyobb társaihoz nem hasonlítható. Intel Atom processzora, nevével ellentétben nem egy erőmű!!! Persze ha valkinek nem nagyobbak az igényei a netezés, msn, word, filmnézés, zenehallgatásnál, akkor ez is elég lehet.


Ha van a gépben 2-3 giga ram és látsz rajta egy olyan matricát, hogy Core2duo (nem dual core) akkor nagyon nem foghatsz mellé!

2009. okt. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
22:50 - Mivel nem te használod az én MSI Windemet, nem tudhatod, hogy mennyit tud, és nem csak alap dolgokra használom.
2009. okt. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden bizonnyal a te msi winded különbözik a boltban kaphatóaknál.
2009. okt. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ugyanaz
2009. okt. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!