Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hangkártya PC -be?

Hangkártya PC -be?

Figyelt kérdés
Van értelme külön hangkártyát venni, ezt úgy értem, hogy valamievl jobba hangzást biztosít, mit a beépített, vagy ezzes is könnyítünk a proci terhelésén? Azért kérdezem, mert nézegettem az árakat és arra jutottam, hogy ha ez segít, akkor megérné venni egyet, nem túl drága.

2013. aug. 11. 23:45
 1/3 anonim válasza:
Ha felmerül ez a kérdés, akkor valószínűleg úgysem vennéd észre a változást, egy olcsó hangkártyától amúgy sem kell sokat várni. Csak akkor vegyél, ha van normális hangfal/fejhallgató egyébként nincs értelme. Asus Xonar szériával egyébként nagyon nem foghatsz mellé.
2013. aug. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Van értelme külön hangkártyát venni"

Ha példánakk okáért audiofil vagy, vagy esetleg hangfelvételeket akarsz készíteni és számít a minőség, akkor igen. Ugyanis a számítógép digitális áramkörei elektromos szempontból igen zajosak és belezajonganak a számítógépen belül található integrált hangkártya analóg áramköreibe. Ezért szoktak külső, külön tápellátású (mert a számítógép kapcsolóüzemű tápja zajt rak a tápvonalakra) hangkártyákat használni.


Ha zenekészítéssel foglalkozol, akkor is, ugyanis a professzionálisabb kártyák leveszik a számítógép válláról a terhet, így csökken a késleltetés (lásd ASIO). Illetve vannak rajta olyan be- és kimenetek, amik a stúdiótechnikában használatosak (például szimmetrikus XLR mikrofonbemenet)


Játék esetén pedig a játék effektjeinek minél inkább életszerűbbé válásában tud segíteni a hangkártya DSP-processzora.

2013. aug. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönön szépen a segítséget! :)
2013. aug. 12. 20:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!