Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor mehetett tönkre?

Processzor mehetett tönkre?

Figyelt kérdés

Kb. egy hete vettem a gépbe alaplapot, processzort. Tegnap még minden rendben volt a gépel, de ma reggel amikor be akartam kapcsolni boot után kék halál utána újra indult de megint ugyanaz, harmadjára már boot közbe is kék halált kapott. Utána újra akartam tenni a windows de telepítés közben is hiba üzenetet és kékhalált is kaptam. Utána kezdtem a hardverekre gyanakodni,ki is próbáltam egy másik géppel a ramokat a tápot a winchestert de ezek mind rendesen működtek.Egyébként nem tuningoltam és nem melegedet túl a proci.


Akkor lehet hogy a processzorba van a hiba?


Config:

AMD A4 5300

Arock fm2a55m-dgs

Corsair Vengeance 4GB DDR3 1600MHz

Western Digital Caviar Green 1TB

Xilence SPS-XP350W


A válaszokat előre köszönöm.


2013. aug. 10. 22:43
 1/8 P.O.C. ***** válasza:
87%
Lehet proci is igen, hiszen az APU-ban van GPU is így lényegesen több a hibalehetőség. Viszont a proci a legritkábban meghibásodó alkatrész egy számítógépben, én inkább az alaplapra gyanakszom.
2013. aug. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mivel nem a legjobb tápellátású lap, ezért lehet hogy az ment tönkre.
2013. aug. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyébként azért gyanakszok a procira nagyon mert néha voltak fura dolgai,pl:youtube közbe 2-3mp-re nagyon be akadt és a hang is elment, meg egyszer tiszta zöld pöttyös volt a kép és el is volt csúszva.
2013. aug. 10. 22:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennek GPU hiba szaga van ( elcsúszott, zöld pöttyös kép ) és mivel APU van a gépedben ezért így már processzor hiba.
2013. aug. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%
Nekem sok procim volt már életemben, overclockoltam is őket, mégis több évig mentek hiba nélkül, sose romlott el egyik sem. De az Intel volt. Nem is értem miért amd-t vesznek az emberek, mikor az egy dolog h nem megbízható, de még az ár-érték aránya is rossz. Igen meglehet h proci hiba.
2013. aug. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
#5 csak egy buta intel fanboy. :) gondolom sose volt AMD-je, csak olvasta hogy még 15 éve gondok voltak az AMD procikkal... hozzáértés 0.
2013. aug. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ja és gondolom kézenfogható érveket nem tudsz felhozni az mellett hogy miért rossz ár/érték arányú és megbízhatatlan az AMD :))
2013. aug. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a proci ment volna tönkre akkor egyáltalán be sem indulna rendesen a gép, és képet sem adna.

5/7 :

Honnan veszed hogy az AMD megbízhatatlan?

Használok Intelt is, és AMD-t is, és azt kell mondjam, hogy a szétfeszelt tuningolt, magfeloldott Phenom II X4-esemnek évek óta semmi baja sincs, nem egy AMD-m volt és semmi baj se volt velük pedig nem éppen kímélő üzemmódban használom őket.

2013. aug. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!