Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ventilátorok összekapcsolása...

Kogazo kérdése:

Ventilátorok összekapcsolása a házban?

Figyelt kérdés
Srácok, ha két teljesen egyforma ventit összekapcsolok, és azt ugyanarra a potméter ágra küldöm, akkor az megéri nekem? Segítik egymást? Mivel fog járni?

2013. aug. 7. 08:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Összekapcsolsz?
2013. aug. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Mivel fog járni?"

Azzal fog járni, hogy kétszer annyi teljesítményt vesz fel egy olyan aljzatból, ami esetleg nem arra lett tervezve. Nem írtad, hogy sorosan vagy párhuzamosan kötöd-e őket, de egyiket sem tartom jó ötletnek.

2013. aug. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
azzal fog járni, hogy jobb lesz a hűtés, kiégni nem fog mert a ventilátorok nem fogyasztanak sokat, egyébként is úgy vannak tervezve (élosztóval), hogy velük együtt meg be kapcsolhass valamit
2013. aug. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

DC eseten W = A * V [link]

es kov ventilator esteten

V = 12-24 , A = 0.2 W = 2.4 - 4.8

[link]



vegyük a max. teljesítményt akkor is ha kettő van bélkőlé az csak 9.6 Watt.


ha nem nagyon régi a tápod akkor szerintem 30-60 wattos teljesítményt simán kibír kábelenként


3 as voltam ismét

2013. aug. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem arra gondoltam, hogy a fogyasztásra milyen hatása van, hanem hogy hűtésileg megéri-e összekötni? :) A potméter simán elbírja, arról van szó, hogy ha kettő egymáson van, (közel) kétszer annyi levegőt mozgat-e meg, mintha 1 db lenne ott? Válaszokat köszönöm
2013. aug. 9. 09:38
 6/7 anonim ***** válasza:
ha egymason vannak akkor nem tudom , mennyire no a hatasfok ( a legmozgatasnak) de ha pl. dupla szellozo nyillasod van akkor termeszetesen dupla annyi levego megy at rajta mintha csak egy lenne.
2013. aug. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
amenyiben ugy gndoltad hogy osszecsavarozol ket ventilatort , akkor kerdez meg inkabba "fizikusokat"(itt a gyk-n) hogy ebben az esetben meg duplazodike a hatasfok vagy ha nem akkor milyen keplettel lehet kiszamolni, hogy mennyivel no
2013. aug. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!