Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen hűtők vannak egy...

Milyen hűtők vannak egy számítógépbe?

Figyelt kérdés
Ki kellene cserélni egy hűtőt a gépembe, ami a gépház felső részén van. Nem tudom pontosan hogy milyen hűtők, és hogy hol vannak, ezért kérdezem.

2013. júl. 29. 08:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Gépház függő:

Ami mindegyikben megtalálható(jó esetben) Az a processzor hűtő, és a tápegység ventilátora ami nem a rendszert magát hűti. Régebbi lapokok még a biosnak is volt hűtője.


Ha jól fel van szerelve akkor van 2 rendszerhűtő, az egyik elől lent a másik meg fent hátul.


Ha olyan a gépház, akkor az oldalán is elhelyezkedhet és/vagy a gépház tetején is, ott akár 2 is.


Ami neked innen fontos lehet az a proci, hátsó, felső, talán oldalsó hűtők.

2013. júl. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 P.O.C. ***** válasza:
100%

Tápegység hűtője, házhűtő, processzor hűtő, chipset hűtő, video kártya hűtő, RAM hűtő borda.

Persze nyilván könnyebb dolgod lenne, ha lecsavaroznád a gépház oldallapját és megnéznéd. Nem fog megharapni.

2013. júl. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Istenem. Utolsó válaszoló. Képzeld el, lecsavaroztam. Csak a pontos nevét nem tudtam. Attól még nem kell hülyének nézni.
2013. júl. 29. 09:07
 4/13 anonim ***** válasza:
És miért kell cserélni? Nem pörög, túl meleg?
2013. júl. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Első válaszoló. Akkor valószínüleg rendszerhűtőről van szó. Mert fent van hátul. Annak kb mennyi a cseréje mert elég hangosan zúg?
2013. júl. 29. 09:08
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát nemtudom 400-5000Ft-ig terjedhet, a vicc csak az hogy az olcsóbban(amik szerintem értelmesebben néznek ki) ugyanolyan hatékonyak mint a drágábbak. Keress egy 12cm-es közepes fordulatszámú(800-1200)rpm halk ventilátort, olyat már molexes csatival 400Ft-ért is kapsz.
2013. júl. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Na az jó, mert 9 e van rászánva, abból meg simán kijön. Köszi a választ.
2013. júl. 29. 09:13
 8/13 anonim ***** válasza:
Szívesen, de nehogy a drágákat vedd mert nem érik meg:)
2013. júl. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Ne hallgass a többire mert csak hablatyolnak 9össze és szét . Ha 5-10 éves akkor nem létfontosságú vagyis nem szükséges bele felül hütő meglehet elégedno a oldal hűtővel . de hogyha 1-2 éves akkor az már az új fajta szenzáció és akkkor már kell, szükséges bele felülhűtő mrt az hűti a processzortés a ramokat...Ha a processzorból van 8 akkor még rá lehet csatlakoztatni az oldafűtőre is hogy nehgy kihűljönk mert ha ki hűl akkor felrobban vagy jobb rsetben megráz az áram ha pont gép közelbe van de ha viszint 10-nél tobb processzor van a gépedbe be szrelve akkkor már érdemes lenne egy 3.é hűtőt is beakni kmert akkor viszont nagyobb lenne a robbanás ha csak egyen van ... na és hát a ram azt meg ha csak 5 alatt can akkor elég hogyha egy hűtő hűti de hogyha műr 5-10 akkor mártedd át az oldal hűtőre nhog felrobbanjon vagyo jobb esetb kifüstöljön és akkkor csakm az a helység rfobban frl ahol te és a gép tartózkodol e hogyha a rosszabat váassza a hűtő ugyebár ez csak szerencse kérdése akkor lehtséges hogy az egészmutca felrobban na és a ram nahát az ha ja arról már beszéltem akkor menjünk a ramnak arra a részére hogyha van vag 20 vagy annál több beszerelve a gépedbe akkkor az nm jó mert eleve csak 8-at lehetne engedélyezni hogy beszereld de hogyha 20vagy annélt öbb van benne akkkort érdemes vagy 4-5 hűtőt bezerelni mert h nem akkkor olyan úgymond tudd az a háborús atom bomba fsta robbanás lenne .. Egyépként nagyon szívesen segittetem a problámádba de te csak rám hallgassl mert a többiek azok azt se trudják hogy mit is berszélnk akis h*lyék nagyon azok azt hidzik hogy olyan sokat tudnak a számitő gpről csak kzelni tudják és hát így össze és szét bezálnek mint valami hü**ék mondjuk azok is na de nem bak én most el mondtam mint nagy számitógép zseni a tapasztalatomat és soksikert kívánok neked ehez minimum 100,000 ft-ot kellesz ré költened ha akarsz na szóvl sk sikert és VIGYÁZZ NEHOGY LERPBBANJÁL A GÉPEDDEÉL EGYÜTT ha kell m,ég sehgitség akkor én itt vagyok mindent tudok amit cdak kell szia...utirat a többieknek!: ti ne tömjétek mindenki fejét a hülyeséggek mert nem vagytok zsenkóik a számitó géphez a szűmitógéphez én vagyok zseni! Utó irat kérdezőnek NEHOGY FEL ROBBANSD AZ EGÉSZ OVÁROSODART MERT AZ NEM LENNE TÚL JÓ TUDOD???-----kÉRLEK válaszolj nagyon szívesan saghitattem szia...ROBBANÁS VESZÉLY.. ezzel nagyon igyáz ja és bocsi a hrlyes írűsi hibákért e sak van benne csak mert sietek írni azért hogy megmentselek a robbanástóé szia!
2013. júl. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Úr istenem! Ebbe a szövegbe több hibát vétettél mint én egész életembe. Inkább a többiek tanácsát fogadom meg ha nem zavar. Elég szellemei fogyatékosnak tűnsz már bocsi.
2013. júl. 29. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!