Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tűzijáték szerű ropogás és...

Tűzijáték szerű ropogás és égett szag, a videokari szállhatott el?

Figyelt kérdés

Éppen a Dead Space 3-al játszottam,mikor egyszer csak a gépem ilyen tűzijáték szerű ropogás hangot adott!Aztán pedig éreztem az égett szagot!A kép egyből elszállt,de a gépem pörgött tovább!

Kikapcsoltam és leszedtem az oldalát,de sehol nem láttam égett nyomokat,és a szag alapján sem tudtam rájönni hol történhetett!Természetesen arra gondolok,hogy a videokari szállt el!Mikor bekapcsolom a gépet,elindul minden rendesen,pörög a ventilátor,és pörög a videokari ventilátora is de a képet nem tölti be,tehát egyáltalán nincs kép!Az lenne a kérdésem,hogy tuti-e,hogy a videokari szállt el,vagy lehet esetleg más is?

Konfigom:

Asus P6T Deluxe V2

Intel Core i7

Geforce GTX 275



2013. júl. 28. 04:23
1 2
 1/14 Nosco ***** válasza:
Kérjél kölcsön egy másik videó kártyát. De amit elmondtál az alapján igen az szállt el.
2013. júl. 28. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hogyne, például a tápegység egy része is elszálhatott.


Azért próbáld körbeszagolni, hogy honnan jött az amperszag. Az nem múlik el csak úgy.

2013. júl. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva leginkább a tápegységnél éreztem az égett szagot!De arra gondoltam,ha az szállt volna el,akkor be sem tudnám kapcsolni a gépet,de akkor ezek szerint ez nem igaz..?
2013. júl. 28. 11:01
 4/14 anonim ***** válasza:
Milyen tápod van?
2013. júl. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A táp lesz a gond.
2013. júl. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 pinkpancser ***** válasza:
A konfig leírásánál sokan kihagyják a tápot, pedig az a lelke a gépnek. És ha azon spórolnak akkor könnyen lenullázhatja a gépet...
2013. júl. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A tápom típusa: LC-Power LC8650

Megszagolgattam megint,most úgy éreztem,hogy a videokari felől jön a szag(hozzá teszem asszony sehonnan nem érezte)

De gondoltam egyet kiszedtem a videokarit,és szét szedtem,hogy megnézzem belül van-e esetleg valami égett rész,vagy illat jobban!De oops nem is tudtam,hogy abban is van paszta :) ezért gondolom azt most mindenképp cserélni kell!Amúgy semmilyen égett részt nem láttam a videokarin,és égett illatot sem éreztem intenzíven!

Természetesen annak jobban örülnék ha a táp lenne a ludas mert az jóval olcsóbb!

2013. júl. 28. 12:44
 8/14 pinkpancser ***** válasza:
Te tényleg LC-re bíztál egy I7-est??? Ugye tudod miért becézik füstgépnek az LC-t és az mtech-et?
2013. júl. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
2008-ban vettem a gépet,illetve rakattam össze,de én nem tudtam,hogy ennyire oda kell figyelni a táp-ra!Véleményed szerint a táp füstölt el?De ha igen akkor hogy,hogy betudom bekapcsolni a gépet?
2013. júl. 28. 12:53
 10/14 pinkpancser ***** válasza:
Nem feltétlenül a táp szállt el, de hogy nagy része van a problémával kapcsolatban, az biztos. Lehet, hogy a 12V emelkedett meg és azt nem bírta a VGA.
2013. júl. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!