Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mivel jobb az alsótápos ház,...

Mivel jobb az alsótápos ház, mint a felsőtápos?

Figyelt kérdés
Mik a különbségek a kettő között?

2013. júl. 24. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
A felső tápos, segít kiszívni a levegőt a gépházból. Az alsó tápos nem. Kivéve ha fordítva szereled be. Ha nincs a gépedbe rendszerventi, nem árt ha felső tápost veszel.
2013. júl. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 P.O.C. ***** válasza:

Az asóltáposok a videokártyánál keletkező forró levegőt szívják el, ami alulra beragad. Ez persze kiváltható lenne egy ugyan oda szerelt házhűtővel is.

Ezen kívül semmi más értelme, haszna nincs, inkább csak új divat lett szerintem.

2013. júl. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az alsó tápos házban a táp alulról szívja a levegőt, és hátra fújja ki. Ez azért jó, mert így szoba hőmérsékletű levegőt szív be, nem pedig a a házban megmelegedett levegőt.
2013. júl. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyik értelme, ami nem annyira lényeges, hogy lejjebb kerül a súlypont, stabilabban áll a gépezet.

A másik lényeg, ami miatt szerintem kitalálták, hogy kivették a tápot a rendszerszellőztetés szerepéből, mivel ez nem a táp feladata, neki csak saját magát kellene hűteni. A fent szabadon maradó terület viszont sokkal jobban átszellőztethetővé válhat mivel a ház tetejére is lehet akár ventilátorokat tenni (a meleg levegő úgyis felfelé száll).

Tesóm vett pár éve egy alsó tápos Thermaltake kuckót, aminek felül (a CPU hűtő felett) van egy 15cm-es ventilátor, ami nyomja ki a meleget, illetve hátul is tolja ki egy sima 12cm-es. Elől szívja be másik két 12cm-es légkavaró a friss levegőt. A cucc nagyon jól szellőzik, ráadásul elviselhető hangerővel (nagyon csendesnek sem mondanám, de a szellőzéshez képest nem rossz). Egyes próbáknál én is meglepődtem, hogy az Én gépemben lévő hangos és nem túl hatékony Hyper TX3 nála egy hasonló 95W-s procit sokkal jobban és jelentősen alacsonyabb fordulatszámmal lehűtött, sőt a Xigmatek egyik 12cm-es CPU hűtőjét is bedobtuk, de csak a bordát (nem tettük rá a ventit) és úgy is elvitte a 95W TDP-s procit 60C alatt úgy, hogy ment a Prime95! Közben a tápegység alul vígan hűtögette magát...

Tehát összefoglalva: Stabilabb állás, komolyabban szellőztethető kialakítások hozhatók létre, a táp kiemelése a szellőztetés szerepéből, bár fordított beszerelés esetén akár alulról is besegíthet, ha szükség lenne rá.

2013. júl. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De nagyon sokat árt a tápnak ha felsőtápos házba van? Mert felsőtápos házam van, de sokszor inkább langyos levegőt fúj ki...
2016. jan. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

art neki, de arthat az is ha helytelenul fejre alitod alsotaposban igy ugyan ugy a gepben levo meleget szivja


amelyik alsotaposnak lent nincs tapszelozoje az elmebajos altal ternezett


az is arthat ha lent nincs porszuro, vagy rendesen nem kap levegot, korbe zarod, vagy nem sima feluleten van, vagy pusztan a labai tul alacsonyak (szinten elmebajos tervezok bune)

de ezt konyen megoldhatod hazilag barkacsolt labakal (egyszeru...)


egy nagyobb fogyayztasu es hotermepesu gepben megroviditheti a tap eletartamat ha felul van


ellenben ha eleg jo szelozesu akkor nem feltetlen nagy baj


az viszont nem tul jo ha meleget fuj


ott valamelyik gond fent all

rosszul szelozik haz, tul mepeg van szobaban

tul nagyfogyssztasu+hotermelesuek a hardverek (tap maga is jobban van terhelve ezert jobba melegszik is...)

2016. jan. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én tápom nem fúj meleget. Az gondolom jót jelent. De úgyis veszek új gépházat (alsó tápos..) tudod, az a zalman zm t3. :D
2016. jan. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!