Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alaplaptól a procitól vagy...

Az alaplaptól a procitól vagy a ramtól lesz gyorsabb a gép?

Figyelt kérdés
Miből vegyek jobbat hogy gyorsabb legyen??

2013. júl. 20. 16:32
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
A három együtt adja ki magát. Hiába van 75987598 giga ramod és hiába megy 66666mhz-en hogyha egy 1.5 ghz-es pentium 4 ketyeg odabent. Ugyanez igaz az alaplapra. Szerencsére nincs ilyen veszély hogy ennyire aránytalant vegyél, mert az alaplapok kb azt a procit és azt a ramot amivel kb egy szinten vannak. Na persze vannak kivételek, de akkor sincs nagy széthúzás. Tehát lényeg a lényeg: Arányosnak kell lennie és akkor minden jól működik vele. Javítsatok ki ha hülyeséget írtam.
2013. júl. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 P.O.C. ***** válasza:
94%

A CPU a legfontosabb ha csak ezek közül kell választani, de ha pl kevés a RAM az adott feladathoz, akkor annak növelése is megdobja a teljesítményt.


Ugyan nincs a felsorolásodban, de ha már alapból van egy jó géped erős multi core procval sok RAM -al, akkor leginkább egy SSD meghajtóval tudod növelni a teljesítményt.

2013. júl. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Leírom a gépem adatait:Operációs rendszer

Windows 7 Ultimate 32-bit SP1

CPU

Intel Pentium E5300 @ 2.60GHz 42 °C

Wolfdale 45nm technológia

RAM

2,00GB Szimpla-csatorna DDR2 @ 400MHz (6-6-6-18)

Alaplap

FUJITSU SIEMENS MS-7379VP (CPU 1)

Grafika

LCD MONITOR (1024x768@60Hz)

ATI Radeon HD 4600 Series (Gigabyte)

Merevlemezek

466GB Seagate ST3500418AS ATA Device (SATA)


Egy Intel Q6600-as procira gondoltam és 4gb DDR2-es 800mhz-s RAM-ra az jó lenne??

Mi az az SSD meghajtó??

2013. júl. 20. 16:41
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
Igen, az gyorsítana rajta, nem néztem támogatja-e a lap. Az ssd meg ha jól tudom egy rohadt gyors vinyó.
2013. júl. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

SSD-t vegyél

Az SSD egy olyan, mozgó alkatrészek nélküli adattároló eszköz, ami memóriában tárolja az adatot és úgy kapcsolódik az alaplaphoz mint a HDD

2013. júl. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De egy 500gigás 80.000ezer o.O
2013. júl. 20. 17:02
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Az SSD-ről nemrégiben összeírtunk egy nagyobb adag infót:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__4..


Amúgy az alaplap csak platfrom szinten számít (milyen generációs procikat, vezérlőket támogat illetve a komolyabb deszkáknál az elvárható plusz a bővíthetőséggel és a tuninggal kapcsolatos általában).

A RAM az addig fontos, amíg el nem éred a felhasználásodhoz szükséges mennyiséget, ez feletti RAM bővítés már semmit nem hoz a konyhára. Jelenleg 4GB RAM-mal még jól el lehet lenni egy átlag otthoni/játékos gépnél.

A processzor már többet számíthat, de itt is függhet, hogy mire használja a gépet az ember...egyszerű netezős házimozi gépbe kár 8 szálon dolgozó erős procit venni, mert nem lesz kihasználva.

Játékok esetén a videokártya milyensége a legfontosabb...persze jó, ha van hozzá arányos körítés, de alapvetően a GPU határozza meg az elérhető maximiális 3D teljesítményt.

Az SSD ott gyorsít, ahol a HDD a szűk keresztmetszet. Leginkább rendszermeghajtónak érdemes használni és a rendszer betöltése, működése, az alkalmazások indítása és az SSD-re helyezett dokumentumok megnyitása gyorsul tőle kellemesen. Játékokhoz felesleges (max csak a pályabetöltésen gyorsít valamelyest, ha rátelepítjük a játékot, de ilyen célra meg drága az SSD).

2013. júl. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ebbe a gépbe felesleges az SSD.


""De egy 500gigás 80.000ezer o.O""

Általában rendszer meghajtónak vásárolják nem minden sz@arnak...oda pedig elég 64GB-os ill. 128GB-os is.


De a te gépedbe én nem vennék SSD-t.

Nem tudom mennyi pénzed van, de ha van rá lehetőséged akkor add el a meglévőt gyűjts hozzá és építs egy korszerűbb rendszert.

Ha nincs rá keret akkor pedig amint írtad is Q6600 CPU jó választás lenne (ha persze támogatja az alaplapod) egy jó hűtővel, felhúzni 3GHz-ig és éreznéd rendesen a változást. Ill. az is egy jó ötlet ha veszel bele még 2 GB ramot bár azt csak akkor vegyél ha jó áron jutsz hozzá mer mostanság eléggé drágák a DDR2 ramok...


"ATI Radeon HD 4600 Series"- ezt a videókarit viszont nem ismerem de elég réginek tűnik ill szerintem ez integrált VGA (de javítsatok ki ha tévedek :D)

De ha integrált ha nem ezt igen csak lecserélném..


Ha játékra kell a gép akkor én tuti egy VGA cserével kezdeném, CPU-t meghúzni egy picit az még akkor elbírna 1-2 dolgot :D

2013. júl. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Akkor se kell egy 64 gigás 20ropiért xd

Nem akarok új gépet venni, és az alaplapom simán viszi a Q6600-ast mivel csak netezésre használom meg csak ritkán játszok rajta nem akarok 100.000rekért venni állandóan gépet.

A videókártyám rohadtul nem integrált itt a kép: [link]

Meg veszek még 2gb RAM-ot akkor

De köszi a választ

2013. júl. 20. 18:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Az a 64 gigás 20,,ropiért" gyorsabban kitörölné a segged, mint te és a HDD-d...:)
2013. júl. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!