Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudok telepíteni a...

Hogyan tudok telepíteni a merevlemezre is? (többi lent. )

Figyelt kérdés
van egy ssd-m (120Gb) meg egy merevlemez (500Gb) és csak az ssd-re enged telepíteni (azon van az op. rendszer is). azt írja ki hogy a rendszer instabillá válhat és nem enged telepíteni...

2013. júl. 18. 18:13
 1/6 Gábor_79 ***** válasza:

Vannak alaplapok, amelyek csak az 1-2 számozású sata portokról bootolhatóak. Arra tippelek, de cáfoljanak meg ha nem így van. Esetleg cseréld meg őket. Amúgy nem kellene akadályának lenni, mert tudjuk régen csak HDD voltak.

Vagy: olvastam még olyan furcsaságról, hogy SSD-re telepítéskor 2 lemez esetén, a telepítő hajlamos a másikra rakni az MBR-t (ezért kell lehúzni telepítéskor a másikat). Ezért jelez mert formatáláskor törölné. Csak tipp. Nézd meg a win7 lemezkezelőben a partíciókat. A rendszerindítást hol, melyiken írja?

2013. júl. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

a rendszer fent van az ssd-n (C-meghajtó) és a programokat (pl. játékok) akarom a D-meghajtóra telepíteni (az egy HDD), mert az ssd lassan betellik...


na és a D-meghajtóra nem enged telepíteni...

2013. aug. 11. 00:30
 3/6 Gábor_79 ***** válasza:
Azt viszont nem tudom, bár nálam működik úgy ahogy mondod. Sőt néhány program még újratelepítés után is elindult a D-ről. És nem állítottam ehhez semmit.
2013. aug. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
érdekes... sőt az előző gépemen is ez volt. ott is csak a c-re engedett telepíteni...
2013. aug. 11. 00:44
 5/6 A kérdező kommentje:
konkrétan játékot telepítenék rá de így előbb-utóbb elfogy a hely, meg azt olvastam, hogy olyan 10-15 Gb szabad hely kell is mert különben belassulhat a rendszer
2013. aug. 11. 00:46
 6/6 Gábor_79 ***** válasza:

Hát én a bios beállításra gyanakodnék. Ugyan úgy van-e beállítva a hhd, mint az ssd? ilyesmire gondolok info: [link]

2-es bekezdés. Jó porton van-e. Hdd mód helyesen beállítva, mert lehet egyesével kellett. Amúgy nem tudom.

2013. aug. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!