Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy router csatlakoztatása a...

Egy router csatlakoztatása a másikhoz lehetséges működőképesen?

Figyelt kérdés
Van egy D-link Wifis routerem, ahhoz hozzákötnék egy Tp-link szintén wifis routert Patch (lan) kábellel. Kérdésem az, hogy lehetséges-e? Illetve milyen beállításokat kell végrehajtani rajta? PPoe ugyanúgy vagy csak bedugom és menni fog mivel lan kábellel csatlakoztatom elméletileg az rögtön ad neki netet. Akinek van ebben tapasztalata az kérem segítsem.

2013. júl. 18. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Minden további nélkül működhet. Annyi a lényeg, hogy az első router LAN oldala egy alhálózat, saját IP tartománnyal, a második router pedig ehhez az alhálózathoz fog csatlakozni a WAN oldalon, és ennek pedig egy megint újabb al-alhálózata lesz a LAN oldalon. Szóval kicsit figyelni kell, mikor melyik hálózati jellemzőket állítod éppen, de egyébként múködik.


Az első wifi-hez kapcsolódó eszköz az első alhálót fogja látni, a másodikhok kapcsolódó pedig az al-alhálót, tehát nem egy alhálózaton lesznek. Ettől persze még tudnak kommunikálni.

2013. júl. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Találtam képeket:

[link]

[link]


Viszont van más megoldás is, csak ebben nem tudok segíteni:

[link]

2013. júl. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a kielégítő választ.

És mit kell kiválasztani a router telepítése során ahol a felsoroltak között van a pppoe és társai?

2013. júl. 18. 16:30
 4/9 anonim ***** válasza:
Vagy dynamic IP, vagy static IP, attól függően, hogy az első routernél be van-e állítva a DHCP szolgáltatás az alháló felé. Ha DHCP-t használsz, akkor dynamic IP.
2013. júl. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a gondom, hogy már a telepítésnél elakadok, mivel a CD -n lévő telepítő ugye nem találja a routert (mivel úgy dugtam össze, hogy első router->második router és a telepítő meg a gépben keresi)... a 192.168.1.1 -es ip című admin felülete pedig nem elérhető...
2013. júl. 18. 17:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Felejtsd el a telepítőt. Netböngészővel nyisd meg a géphez közelebbi routert, állítsd be, és állítsd át az IP-jét is, hogy majd a másik router beállításánál ne ő válaszoljon neked. Így álltsd be őket sorban a géptől "távolodva".


Az egyik képen vannak címek, azt is használhatod a két alhálózathoz.

2013. júl. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na ezt most nem értem, mivel a géphez közelebbi router már be van állítva és az tökéletesen működik. Annak 192.168.0.1 az ip címe, a tplinknek pedig 192.168.1.1 és nem tudom megnyitni a tplink admin felületét sem... Akkor most milyen ip -t állítsak át?
2013. júl. 18. 17:36
 8/9 A kérdező kommentje:

Patch kábellel dugtam össze és működik, köszönöm.

Mégpedíg így (ha más is belefutna ebbe):

Dlink lan portájból patch kábel a tplink wan portjába.

A tplinket beledugtam a gépbe (előtte kihúztam a gépből a dlinket), hogy konfigurálni tudjam, így tehát elértem a tplink adminját (de a dlinkjét addig nem). Beállítottam az admin felületen a szükséges dolgokat (dynamic ip, wifi lockolás), majd kihúztam a gépből a tplinket, vissza a dlinket és láss csodát, működik... Most ugyanúgy a dlink adminja érhető el csak, de ha a tplinken akarok módosítást, akkor bedugom a laptopba az egyik lan portját a tplinknek és már el is érem az ipjét.

Köszi mégegyszer!

2013. júl. 18. 18:44
 9/9 anonim ***** válasza:

"Akkor most milyen ip -t állítsak át?"

[link]


De mindegy, lényeg, hogy működik. :))

2013. júl. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!