Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A mai gépekben alapból van wi-fi?

A mai gépekben alapból van wi-fi?

Figyelt kérdés

Bele van szerelve? Vagy a lapba?

Esetleg külön kell hozzávenni azt is?


2013. júl. 18. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Külön venni kell.
2013. júl. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 P.O.C. ***** válasza:

Ha laptop vagy tablet, akkor alapból van benne.


Asztali gép esetén külön venni kell bele. Régen voltak felső kategóriás alaplapok, amikhez mellékeltek Wi-Fi -t, de ma már ezt nem divat. Viszont nem kell megijedni, nem nagy többletköltség. Akár a gép belsejébe szerelhető PCI/PCI-E -es vagy akár külső USB -s Wi-Fi adaptert veszel, alig nyomja meg 2-3 ezer forinttal a gép árát.

2013. júl. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ha asztali gép alaplapjáról van szó, azoknak a többségében nincs wifi, amelyikben van annál külön fel van tüntetve pl :

[link]

2013. júl. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagy asztali vasat jobb madzagos nettel táplálni...hacsak nincs más mód, akkor jöhet a wifi.
2013. júl. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Na erre nem számoltam..akkor egy ilyen kis kártya is jó?

[link]


Vagy ez más?

2013. júl. 18. 14:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Az más, rendes UTP kábeles, ilyen viszont már régóta integrálva van az alaplapokon. Ha mindenáron wifi-t szeretnél, akkor vagy USB-s adapter veszel vagy egy wifi kártyát. Ha meg tudod oldani kábellel az jobb (gyorsabb, stabilabb, jobb a ping érték).


PCI wifi kártya:

[link]

PCIe wifi kártya:

[link]

USB wifi adapter:

[link]


(direkt az olcsóbb megoldásokat linkeltem)

2013. júl. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 P.O.C. ***** válasza:

Még annyi, hogy ha PCI vagy PCI-E -es kártyát veszel, kerüld az olyanokat, amiknek nem leszerelhető az antennája.

Nem rég uncsimék üzemelték be a régi gépüket a gyerekeknek. 2 db 60 cm -es vályog fal választotta el a routertől a gépet.

Mivel az USB -sek jobban terhelik a gépet, ami főleg gyenébb gépen észrevehető, ezért PCI -os hoztam nekik, de nem volt cserélhető az antennája. Viszont gyenge volt a jel és szakadozott. Utána visszacseréltem cserélhető antennásra, és vettem hozzá egy 5 dBi -s antennát hosszabbítóval. Máris 80% -os volt a jel.


USB adapternél is rossz döntés a beépített antennás, abból is minimum ilyet vennék a helyedbe:

[link]

2013. júl. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

Akkor szerintem egy pendrivot veszek, itt kb 15 méterre lesz a routertől és egy kisebb fal választja csak el.

2013. júl. 18. 16:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!