Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL. Lehet...

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL. Lehet emiatt?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 24 órában 2x is kaptam kékhalált ezzel a hibaüzenettel. Nem cserélgettem a hardvereket és nem is telepítgettem. Csináltam viruskeresést, de nincs találat. Majd feltűnt egy dolog: el volt pakolva a gép, és újra össze kellett rakni, és azóta (régebben is csinálta) a billentyűzet magától kikapcsol majd visszakapcsol, mármint nem kikapcsol, hanem a gép nem érzékeli, és óránként kb. 10 percben 5-6x megcsinálja, majd lenyugszik. Előbb, az egér görgője fordítva görgette az oldalt, a billentyűzet meg bizonyos betűket nem érzékelt. Majd ahogy helyreállt a bill. kaptam egy kékhalált, ahogy tegnap is. Megigazítottam a vezetéket, hogy illeszkedjen, véletlenül se csússzon ki, de néha kap ilyen rohamokat és csak csinálja. Nem igazán értek az ilyen dolgokhoz, ezért kérek segítséget! Van más mód, azon kívűl, hogy kicseréljem a billentyűzetet? Vagy lehet, hogy nem is ő a hibás?

Köszi


2013. júl. 11. 18:41
 1/5 anonim válasza:

Nekem is hasonló problémám volt, kb 3-4 hónapig szenvedtem vele.

Vettem a gépbe új tápot, vinyót, ramot, de sajnos végül alaplap csere lett az egészből.

Viszont még ne gondolj a legrosszabbra, lehet, hogy elég egy win reinstall

2013. júl. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem rég volt reinstall. :/
2013. júl. 11. 18:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Alaplapi probléma a legvalószínűbb. Elsőre szét kéne szedni és kitakarítani mivel kontakthiba okozhatja, illetve a por zárlatot is tud okozni. Másodszorra megnézném, hogy a ramok csatlakozása megfelelő-e (Ez a kék halál üzenet legtöbbször alaplapi vagy ram hibára utalhat.) mivel ez is lehet a gond forrása. Távolítsd el a modulokat és a slotokat egy fülpiszkálóval töröld át (Használj tiszta alkoholt vagy lakklemosót mindkettő jó hozzá. de figyelj, hogy a lakklemosó acetonos legyen.) illetve a modulokat is. Ha ez nem oldja meg a problémát jöhet a win újratelepítése. Ha a probléma eze után is fenn áll akkor abból kell kiindulni, hogy a bill meg az egér néha megzavarodik ami sanszos, hogy chipkészlet hibából ered (Persze csak ha win újrarakás után is fenn áll.) ami csak alaplap cserével orvosolható.
2013. júl. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Remek! Most már minden kikapcsolás/újraindítás-nál kapok kékhalált.
2013. júl. 12. 08:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor ahogy írtam alaplap vagy ram :( Minden kép le kéne tesztelni...egyébként a takarítás megvolt? Nem nehéz de ha kel hozzá segítség szólj keresek egy tutorial videót hozzá vagy ha nincs esetleg készítek egyet.
2013. júl. 13. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!