Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális, hogy ennyire zúg a...

Normális, hogy ennyire zúg a tápegységem, mit tudok csinálni ellene? ( a konfig adatai írom )?

Figyelt kérdés

Proci: Intel Core i7 920

Lap: Gigabyte GA-EX58 UD3R

Memo: Corsair Vengeance Tri-Kit 12GB 1600mhz CL9

VGA: Powercolor HD7870 Myst ( Tahiti Le )

DVD: LG GH-22NS40

Winyó: Samsung F1 1000GB 7200RPM 32MB


+3 venti


és a legfontosabb a tápom: Chieftec GPS-550AB-A, tudom nem 80+-os táp, de mégis nagyon csúnyán felpörög játék közben, nagyon idegesít, nem tudom, hogy lesz-e valami baja a gépnek, azóta csinálja főleg, mióta az új VGA-t a HD7870-est megvettem. Mit tudok csinálni?



2013. júl. 9. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért pörög fel mert az új VGA miatt a hőmérséklet is amelyet le kell hűteni valahogy...
2013. júl. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
várj, milyen hőmérséklet? :)
2013. júl. 9. 15:07
 3/6 anonim ***** válasza:
A táp belsejében keletkező...
2013. júl. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Amúgy tápegységet nem szívesen cserélnék a hang miatt, nem tudom valahogyan megpróbálom elviselni.
2013. júl. 9. 15:11
 5/6 anonim ***** válasza:

van pár megoldás, és amúgy számítana a ventik elhelyezkedése, de azokat félretéve mondom a lehetőségeidet:

1. leszereled a gép oldalát, így az alkatrészek által termelt hőt nem a tápegységen át kell kipumpálnia a gépednek,

2. fúrsz egy lukat a gépházad oldalába vagy hátuljára, rácsatlakozol egy kb 8 cm átmérőjű lehetőleg hőszigetelt csővel a tápod számítógépen belüli nyílásaira, a cső másik végét kiviszed a gépból, és egy olyan doboz aljára csatlakoztatok, amit később megtöltesz száraz jéggel, vagy jégkockákkal, a jégkocka esetében hell egy apró, max 1 cm átmérőjű likat vágnod a cső aljába, hogy a jégből odafolyó víz ki tudjon menni, a rendszernek az a lényege, hogy kb 4-5 fokkal hidegebb levegő kerül a tápodba, mint amúgy. tudom, ez már kicsit hardcore buhera kategória lenne, de megér egy próbát, nekem pl bevált, ezzel hűtöttem az edész gépet. 1 baj volt, sokat fogyasztott a fagyasztó, ezért nem sokáig üzemeltettem a rendszert.

2013. júl. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, nem egyszerű ötletet adtál, lehet kivitelezhető lenne, de sok vele a macera!
2013. júl. 9. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!