Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most az alaplap vagy a proci...

Pelo1919 kérdése:

Most az alaplap vagy a proci ment tönkre?

Figyelt kérdés
vedtem egy gépet hogy az elözöt lecseréljem kapam hozzá egy 2.40-es intel celeron procit na mondom kicserélem az én 2.80-omra ujra keztem rakni de sürgösen abba kellet hagyni így félbe hagytam "kikapcs stb" volt aztán 1 áramszünet mikor ujra akartam kezdeni az egészet és aztán az ujboli bekapcsolásnál sem a videokártya nem müködött és sípolt a gép azthittem hogy a proci mint ki mondom sebaj ott a másik de a bekapcsolásnál ugyanugy sípolt a gép a videokri jó mert az elözöbe megnéztem de a procikat nemtudom :S vajon a procikat ölte meg az alaplap vagy az alaplap ment szét? kb a sípok 1-2 másodpercesek és 3 másodpercenként vannak segítsetek :S valai ötlet?

#alaplap #processzor hiba?
2013. júl. 9. 11:08
 1/6 Needles válasza:

-1 hosszú, 1 rövid, majd 4 rövid:BIOS ellenőrzési hiba ( ez akár alaplapcserét is jelenthet, mert a BIOS megfelelő működése nélkül a gép nem tud elindulni, így az nem is frissíthető, ami esetleg megoldaná a problémát)

-1 hosszú, 2 rövid: a videokártya rosszul lett behelyezve vagy meghibásodott

-1 hosszú, 6 rövid: videokártya BIOS hiba

-2 hosszú, 3 rövid: lemerült a CMOS elem

-3 hosszú, 2 rövid, majd 4 rövid: billentyűzet hiba

- ha nincs sípolás: ha a ventilátorok járnak, a LED-ek világítanak, akkor valószínűleg az alaplap vagy a processzor ment tönkre

-folyamatos hosszú sípolások: memoriahiba, esetleg tönkrement( vagy kontakthibás) modul

Ezek alapján eltudod dönteni milyen fajta hibád lehetséges.

Sok Sikert!

2013. júl. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
egyforma hosszu sípolások vannak szoval szerintem az utolsó a memoria hiba lesz a ludas köszönöm szépen és mi a véleményed csere vagy javítás?
2013. júl. 10. 11:11
 3/6 Needles válasza:

Hát rakd át egy másik memoria foglalatba ha ott is sípol akkor probálj kölcsönbe kérni egyet kiprobálásra és ha úgy megy akkor venned kel memóriát bele de ha jól gondolom neked sima ddr 400 as ramod van benne ami viszont nem olcsó használtan kel venned ha ez a memória van benne.

Üdv

2013. júl. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
van ithol 4 db mindel sípol :S jaja amugy ddr-es
2013. júl. 10. 17:30
 5/6 Needles válasza:

Hát akkor viszont az memória foglalatok mentek szét az alaplapcsere!

sajnálom

Üdv

2013. júl. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm legalább nem kínlodom :)
2013. júl. 11. 06:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!