Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A pendrive azt írja ki, hogy...

A pendrive azt írja ki, hogy írásvédett, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Másolni tudok róla, de nem tudok:

- kivágni

- törölni

- új fájlt ráírni

- hibát keresni


Éppen a gépemre való másolás (kivágás) közepén voltam, amikor hirtelen kiírta, hogy ismeretlen hiba, nem tudta másolni, "Újra", "Mellőzés" vagy "Mégse" opciókkal. Az újrára nyomtam, és már nem volt semmi gond, csak egy idő múlva jöttem rá, hogy az a csík nem halad semmit. (magyarul mégsem tudja másolni) Ekkor be akartam zárni a másolást, de csak kiírta, hogy "Megszakítás..." és nem csinált semmit. Vártam, aztán megint megpróbáltam bezárni, akkor újra a másolásnál voltam, majd megint bezártam, és megint a megszakítást írta ki. Tehát se másolni, se a másolást megszakítani nem tudta. Ekkor, lehet, hogy rossz döntés volt, de kihúztam a pendrive-t. Bedugtam, kiírta, hogy nem volt biztonságosan eltávolítva, akarok-e hibát keresni. Az igenre kattintottam, erre kiírta, hogy a lemez írásvédett, és bezárta a hibakeresőt.

Azóta akármelyik gépbe dugom be, irtó lassú, és csak másolni lehet róla. A mappák tulajdonságait megnéztem, be van pipálva az írásvédettség, de a bennük lévő elemeken nincs. Ennek ellenére, mikor le akarom venni az írásvédettséget a mappákról, mindig hibát észlel, hogy ezen meg ezen az elemen írásvédettség van, kihagyom-e vagy újrapróba.


Gondoltam arra, hogy kimásolok mindent, formázom a pendrive-t, aztán visszamásolom rá a fájlokat, de nincs elég szabad hely a gépen.

Egy 32 GB-os Kingston DataTraveler 111-esről van szó. Nincs rajta pöcök, amivel írásvédetté lehet tenni.



2013. júl. 7. 07:21
 1/4 levis56 ***** válasza:
A pendrive oldalán találsz egy kis pöcköt állítsd át másik helyzetbe.
2013. júl. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincs rajta pöcök, ezt írtam. Megnéztem újra, de tényleg nincs rajta.
2013. júl. 7. 07:39
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a google fordításában annyit tesz, hogy:


"Sajnos ez a készülék nem rendelkezik semmilyen biztonsági vagy írjon védelmi funkcióit. Ha megjelenik egy írásvédelem üzenetet a meghajtó, ellenőrizze a következőket:

Ellenőrizze, hogy lehetővé tette, hogy írjon a hordozható adattároló eszközök. Lehet, hogy a biztonsági beállítások az operációs rendszer, hogy letiltja írási cserélhető tároló eszközök.

Győződjön meg arról, hogy nincs engedélyezve írásvédelem a meghajtót egy harmadik féltől származó szoftverek.

Ha a fentiek egyike sem alkalmazható, az meghajtó meghibásodott. Kapcsolatot Kingston technikai támogatás további segítségért."


:D


Próbáld megformázni. Ha Windows alól nem megy, akkor Ubuntu. (Mondják az okosok más fórumokon.)

2013. júl. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez a leírás lehet hogy segít. Próbáld ki.


[link]

2013. júl. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!