Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Áramszünet után nincs internet...

Áramszünet után nincs internet? További lent

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnap és tegnapelőtt is volt egy kisebb áramszünet és sajnos nincs internet kapcsolat az áramszünet után Wifi Router neve: TL-WR340GD.. Ebben az a fura hogy megpróbáltam modemről kábelosan a netet de úgy sem tudta azonosítani szóval nem tudom hol lesz gond, felhívtuk az internet szolgáltatót ők csak annyit tudtak mondani hogy nem tudják elérni a mi hálózatunkat vagyis totál nincs hálózati kapcsolat.. Tegnapelőtt még meg tudtam oldani a problémát valahogy (wifi reset, modem újraindítás stb.) de sajnos ma már nem működik bár akkor is minimum 10 szer egymás után megismételtem ezeket. Egyébként a wifire rá tud csatlakozni el is érem az admin felületet csak már nincsenek fogadott adatok egyetlen egy sem.. Ti mire tippeltek mi lesz a rossz? Előre is köszönöm:)
2013. júl. 6. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

Próbáld meg azt, hogy a routert kihagyva az egyik gépet kábellel közvetlenül a modemre kötöd. Ha így sincs net, akkor a szolgáltató a ludas.


Arra viszont figyelj, hogy vannak olyan szolgáltatók, amelyek MAC cím alapján azonosítanak, tehát nem fogsz tudni fellépni semmilyen géppel a hálózatra, ha a routered MAC címe van megadva. Ilyenkor próbálkozhatsz a MAC cím klónozásával vagy pedig felhívod a szolgáltatót, hogy regisztrálják át a csatlakoztatni kívánt gép MAC címére a hálózatodat.

2013. júl. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) És esetleg nem tudod véletlen hogy szombaton el e érhetők a internet szolgáltatók vagy ne is próbálkozzak? Vagy mindenhol más?
2013. júl. 6. 11:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Elvileg illik 24 órás hibabejelentőt fenntartani. De lehet, hogy ez a Te szolgáltatódnál - nem írtad, hogy melyik - egy üzenetrögzítő lesz.
2013. júl. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!