Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HELP! CPU csere lenne a...

HELP! CPU csere lenne a gépembe, melyik legyen a kettő közül?

Figyelt kérdés

Fejleszteni szeretném a számítógépemet. Most csak egy jobb CPU-t szeretnék mint ami most benne van.


Jelenleg egy: AMD Phenom II X4 B55 3.30GHz (4mag, 4szál)


Két CPU közt gondolkodom! Csak nem tudom dönteni!

Minimum két évre lenne véve. Főképp játékokra!


1.: AMD FX-4100

2.: AMD FX-6100


Melyik legyen? Melyik lenen hasznosabb?


U.I.: vannak számtech boltok ahol pl.: az AMD FX-4100 Black Edition de valahol nincs ott az a Black Edition szó, mi a Black Edition és a nem Black Edition közt a különbség?


Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!



2013. júl. 5. 23:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Játékra erős videókártya kell. Ha fejleszteni akarsz, akkor abból vegyél erősebbet. A processzorod egyelőre elég kell, hogy legyen.
2013. júl. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát, ha feltétlen a kettő közül kell választani, akkor az FX6100... Bár az az igazság, hogy nem éri meg. Ha már procit cserélsz, akkor az FX6300 lenne jó vétel, ráadásul azt már HD7970-es VGA-val is bővítheted.
2013. júl. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mind a kettő elavult,ráadásul FX4xxx-t ne vegyél,nem érik meg.


Ha támogatja a lapod,akkor FX6300,most a maga 28 ezres árával nyertes ebben a kategóriában.

2013. júl. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
FX-6300 jobban megéri, nekem olyanom van és csodásan megy :) Eléggé olcson is megkaptam :D
2013. júl. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vigyázat, mert az FX CPU csak AM3+ alaplapba megy bele, a sima AM3-ba NEM!

Egyébként pedig jó még neked az a processzor, az FX6100 sem különben erősebb számottevően a Phenomnál.

A Black edition az az hogy szabadon tudod húzni a processzorod, mindenféle kompromisszum nélkül mivel nem fix a (multiplier)szorzója. Csak ilyet érdemes venni szerintem, bármilyen asztali CPU -ról legyen szó.

2013. júl. 9. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!