Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HELP! A Windows nem ismeri...

HELP! A Windows nem ismeri fel az új VGA-mat! Ilyenkor mit kell tenni?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt meg vettem életem első "nagy számítógépét" (eddig 4évig csak laptopom volt!) de VGA-t ki kellett cserélnem mert amit benne volt számomra gyenge volt (BFG GeForce GTS 250) ezért tegnap vettem egy Sapphire HD 7790 2GB OC VGA-t, a ma fel szeretem volna rakni a Windows 8 Pro (x64)-es rendszert (mert a laptopomon nagyon meg szeretem!) de egyszerűen a gép nem ismeri fel a VGA-t! Pedig a VGA dobozán az van írva, hogy: Vista, Win7, Win8-al kompatibilis s mikkor berakom a driver CD-akkor akkor is ki írja, hogy a Vista, Win7, Win8-at.


Valami Catalyst fel telepít de mikkor futtatom a "dxdiag"-akkor azt írja ki, hogy "Általános Microsoft-videókártya".


Mi lehet vajon a probléma?


A konfigom:


CPU: AMD Phenom II X4 B55 3.30GHz

Alaplap: Gigabyte GA-880GM-D2H-(Rev. 4.0)

RAM: Corsair XMS3 DDR3 1333MHz 8GB

VGA: Sapphire HD 7790 2GB OC


Köszönöm előre is a válaszokat!



2013. júl. 5. 22:15
 1/10 Turismo ***** válasza:
78%

[link]


Itt kiválaszthatod a videókártya típusát és az alapján letudod tölteni Windows 8-ra a drivert ;) úgy már mennie kell ;)

2013. júl. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Miből gondolod hogy nem ismeri fel?

Ha a Catalyst rendben felment akkor működik

Egyébként szedd le a GPU-Z nevű programot, azzal meg tudod nézni a kártyád minden paraméterét, sőt még hőmérsékletét is

2013. júl. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Komplikato ***** válasza:

A rendszer a Geforce előtt vagy után került fel? Táp elég hozzá? Márkás? Be is van dugva a kártyába? alaplapi integrált VGA ki van kapcsolva? (Bár elvileg akár egyszerre is mennie kell.)

Telepíteni meg nem szokás lemezről! Friss driver AMD oldaláról, legfrissebb. Ehhez az összes komponens közül csak a hálókártyának kell már telepítve lennie, de még azt sem árt frissíteni.

2013. júl. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat :)


1.: Letöltöttem azt a GPU-Z ott a "name"-nél azt írja, hogy: "Általános Microsoft-videókártya".


2.: A GeForce VGA kivettem, betettem ezt a HD 7790-akkor még a Win7-volt rajta. Sőt játszottam is vele, nem akad semmi baj nem volt.


3.: Újra akartam húzni, mivel a Win8-at jobban szeretem (nekem sokkal kézreállob mint a Win7), el kezdtem fel telepíteni elsőnek az alaplap drivereit, utoljára az alaplap VGA-áját telepítettem fel utána ezt a HD 7790 (lehet ezt rontottam el...)

2013. júl. 5. 22:33
 5/10 A kérdező kommentje:
Turimos: amit küldtél linket az AMD oldaláról, ott már ki próbáltam le töltöttem a driverét és akkor sem akarja fel ismerni ez a gép :(
2013. júl. 5. 22:35
 6/10 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy újra húzom és elsőnek a HD 7790-nek a driverét teszem fel. Talán ez segít? Vagy semmit sem?
2013. júl. 5. 22:35
 7/10 anonim ***** válasza:
csak az amdjét tedd fel, az alaplapit ne.
2013. júl. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sőt az alaplapit ha tudod tiltsd le BIOS-ból
2013. júl. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!


Újra húztam a Win8 Pro-t, és csak a HD 7790-nek a driverét telepítettem az alaplap VGA driverét nem! S így már fel is ismerte a gépem a HD 7790-et!


Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget :)


További kellemes estét kívánok mindenkinek! :)

2013. júl. 5. 23:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Gratula, ügyes vagy :-)
2013. júl. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!