Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mely összetevők cserérélesénél...

Mely összetevők cserérélesénél kell újra telepíteni a Windows-t?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy az alaplap cserélésénél kell. Ez igaz? Ki lehet játszani?
2013. júl. 5. 07:37
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszi a segítségeteket!
2013. júl. 5. 08:24
 12/15 P.O.C. ***** válasza:
100%

A Windows 7 is összeomolhat alaplapcsere következtében, főleg ha mondjuk nem olyan chipsetű az új alaplap, vagy pl Intelről AMD -re váltasz. De persze jóval ritkábban omlik tőle össze, amint az XP.

Én számtech boltba melózok, és azt tapasztaltam, hogy ha alaplap csere után újratelepítek jelentősen gyorsulhat a rendszer.


Proci és RAM cserének nincs jelentősége, nem omolhat tőle össze, nem is lassulhat. Videokártyánál mindenképpen le kell puculni alaposan az előző drivert, ha pl Nvidia -ről AMD -re váltasz vagy fordítva, mert lassulást és bogukat okozhat.

Az ODD -nek és tápnak nincs jelentősége a rendszerre. Ha meg rendszer vinyót cserélsz, ott vannak a klónozó programok, amik tökéletesen átrakják a rendszert minden összetevőjével együtt. Nem okoznak lassulást. Én erre az Acronis True Image Home -ot használom.

2013. júl. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Ha az itt említettekre figyelek semmi baj nem lehet?
2013. júl. 5. 08:56
 14/15 anonim ***** válasza:
Akkor nem, de sztem Win7 alatt kevés az esély rá h gond legyen.
2013. júl. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Ha más a jelkészlet Win 7 alatt az gond?
2013. júl. 5. 09:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!