Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDD-t lehet FAT32-re formázni?

HDD-t lehet FAT32-re formázni?

Figyelt kérdés

Van egy Western Digital My Passport Essential 2TB (2.5") külső HDD-m. Ha formázni szeretném NTFS-t és exFAT közül választhatok. Ezzel az a problémám, hogy én szeretném használni ezt a a TV-mhez (LG 55LM960V) ez ugyan felismeri az NTFS fájlrendszert (ez az alap) az exFAT-ot viszont nem, de a másik amit szeretnék, hogy én telefonhoz is szeretném használni ezt (Galaxy S 4) és ez pedig csak a FAT32-t ismeri fel.

Valahogy megoldható, hogy a TV és a telefonom is felismerje?



2013. jún. 27. 23:47
 1/7 BM-Striker ***** válasza:
Tegyél fel az s4-re olyan custom rom-ot, ami támogatja az ntfs-t.
2013. jún. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bármire lehet formázni, csak program kérdése.

Viszont, ha a TV-hez akarod, akkor inkább ntfs kellene a fat32 helyett, mert egy HD film jóval 4 GB fölött van méretben.

2013. jún. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válasz

1. hozzászóló: olvastam én is hogy custom rommal működne ntfs, de ezzel csak 1 gond van, hogy én nem akarom megpiszkálni a telefont, tehát így szeretném használni ahogy van

esetleg azt nem lehet, hogy a tv-n csinálok valamit ami lehetővé teszi az ntfs felismerését?

2013. jún. 28. 00:02
 4/7 A kérdező kommentje:

elnézést, nem az ntfs-t kellene hanem az exfat-ot mivel ntfs-t felismeri csak a telefon nem

így hagynám exfat-on azon lehet nagy méretű fájl is

2013. jún. 28. 00:04
 5/7 A kérdező kommentje:

vagy nem tudnátok adni egy olyan kernelt ami ugyanolyan mint az eredeti csak bírja az ntfs fájlrendszert?

tehát semmi extra ne legyen főleg ne root stb.

ha van ilyen azt megköszönném

2013. jún. 28. 00:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Root minden custom romban van.

Azzal kezdődik az egész.

2013. jún. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BM-Striker ***** válasza:
100%
A telefont könnyebb módosítani, mint a tv-t.
2013. jún. 28. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!