Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az nVidia, vagy a Radeon VGA,...

Az nVidia, vagy a Radeon VGA, illetve az Intel vagy az AMD CPU jobb JÁTÉKRA?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés mindig is rejtély volt számomra, de most megkérdezem! Esetleg melyik kettő párosítása jobb megint csak játékra? A válaszokat előre is köszönöm... :)
2013. jún. 26. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

AMD-ATI kettős ár-érték arányban jobb.

Ha meg sok pénzed van akkor Intel.

Ma már annyira nem mondható el, hogy az NVidia jobb lenne az ATI-nál inkább drágább.

2013. jún. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik ugyanannyira jó játékra.
2013. jún. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt tudtam h drágább az Intel mivel én is az használok. Az egyik haverom AMD-t és az lehet elmondani szerintem, hogy az Intel gyorsabb és jobban támogatják a játékok is. Persze ezt nem azért írtam hogy fényezzem a gépemet. :D

Az nV-ról meg az hallottam hogy van benne cuda mag és azt is jobban kihasználják a játékok. Most egy Intel-nVidia párosítást használok

2013. jún. 26. 22:29
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A cuda magokat pont nem a játékok, hanem speciális programok használják ki, pl.: 3d model készítők, stb.
2013. jún. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jól van, én ebben annyira nem vagyok profi ezért is kérdeztem. Azt meg hallottam egy embertől, hogy a cudát a játékok használják, de nyílván ó se jól tudta.
2013. jún. 26. 22:34
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindent az ársáv dönt el egyébként.
2013. jún. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

nVidia a grafikus processzor számítást végző egységeit CUDA magoknak nevezi, amelyeket a játékok shader kódok futtatására használnak, természetesen AMD VGA-kban is van ilyen, csak más néven.

Maga a CUDA egyébként más, ez az nVidia általános célú számításokra szolgáló API-ja, amelyeket közvetlenül nem nagyon szoktak a játékok használni (maximum Physixen keresztül).

Az, hogy nVidia vagy AMD GPU-t használó videokártya-e a "jobb", leginkább a játéktól függ, vannak, amik erre, vannak, amelyek a másikra optimalizáltak.

CPU-k terén Intel fölénye szerintem megdöbbentő, AMD utóbbi években lemaradt, természetesen szigorúan csak a teljesítmény szempontjából, olcsóbb CPU-k között ár/teljesítményben az AMD jobb.

2013. jún. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7: +1
2013. jún. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kösz a választ!
2013. jún. 27. 12:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!