Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerdán érettségizem informati...

Szerdán érettségizem informatikából, lenne pár fontos kérdésem, életmentőek lennének a válaszok, valaki segítene?

Figyelt kérdés

Először is van egy olyan tételem, hogy kódrendszerek melyben definiálnom kell a kód fogalmát, nekem csak annyi van róla, hogy egyezményes jel.. ennyi meg szerintem nem elég? tudtok rá valami jobb fogalmat?

egyéb kérdések:

1. a számítástechnikában hol találkozhatunk logikai műveletekkel?

2. ez egy egész tétel lenne, mert ez nekem nagyon kesze-kusza.. szóval azzal kezdődik, hogy: ismertesse a memória típusait!

addig világos, hogy van fixértékes pl:rom meg van írható/olvasható pl:ram de nekem a cpu meg az alu is ide van sorolva, és nem értem, hogy azok hogy kerülnek oda?!

aztán: ismertesse a mágneses és optikai háttértárak típusait, működését!

mi tartozik a mágneseshez és mi az optikaihoz??

majd: ismertesse az adathotdózók típusai, jellemzőit! - milyen típusai vannak??

3.ha egy grafikus op. rendszer (vizuális felületének) elemeit kell ismertetnek, akkor mikről kell beszélnek, mire kell kitérnem?

előre is köszönöm a segítséget, totális káosz van a fejemben plusz egy adag félelem, nem kérem, hogy szóról szóra írjatok le mindent, nekem egy vázlat is elég, hogy eltudjak valahonnan induli.. köszönöm!



2013. jún. 24. 12:30
 1/10 A kérdező kommentje:
+1 ráadás: ti milyen példán keresztül mutatnátok be a kommunikációs modellt? (az adó meg a vevő az tiszta, hogy én meg akihez beszélek, de mi a kódoló, dekódoló? a csatorna meg gondolom a levegő)
2013. jún. 24. 12:33
 2/10 anonim ***** válasza:
Most érettségizel és ennyit sem tudsz? Ez elég szánalmas. Órákon mit csináltál, játszottál a gépen? Amúgy google a barátod, ott minden kérdésedre választ kapsz.
2013. jún. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
kérlek szépen faktra is jártam, csak hát a tanár kettészarta a tételek leadását.. nem kell egyből hülyézni, meg szánalmasozni, kérdeztem, ha nem akarsz válaszolni akkor nem kell írni. egyébként meg azért ide írtam, mert úgy gondoltam, hogy normális választ kapok, nem úgy mint a google-nél ahol annyi rossz választ dob fel, hogy hihetetlen.
2013. jún. 24. 12:43
 4/10 anonim ***** válasza:

Érettségi előtt ezeket nem tudni tényleg elég gyenge, de legyen, valamit írok neked.


"1. a számítástechnikában hol találkozhatunk logikai műveletekkel? "

A programozási nyelvekben például. (Tudod, feltételes elágazás, ciklus feltétel stb...)


2.


Erre inkább linket adok: [link]


Itt részletesen le van írva.

A CPU úgy jöhet ide, hogy egy cache memória van abban is (ez nagyon-nagyon gyors memória).

Na meg persze a regiszterek is.


"ismertesse a mágneses és optikai háttértárak típusait, működését!"


Mágneses: Mágnesességgel rögzít (ilyen akár a kazetta, a floppy.)

Optikai eset: [link] DVD, BluRay)



"ismertesse az adathotdózók típusai, jellemzőit! - milyen típusai vannak??"

Itt kicsit változhat, hogy mire gondolnak.

De alapvetően talán van mágnesszalagos (katezza), mágneslemezes (HDD), optikai (CD/DVD), illetve a különböző memória alapú megoldások (SDD, illetve a pendriveok).

Bővebben: [link]


3. Hogyhogy mire?

Általában ilyen esetekben van asztal, tálca, esetleg valamilyen indítómenü.

Csak gondolj bele, hogy mit látsz mondjuk egy Windowsban akár.



A Google pedig jó találatokat dob fel, valószínűleg te használsz rossz keresőszavakat.

Most igyekeztem kb jó válaszokat adni, de már a franc sem emlékszik, hogy az érettségin hogyan fogalmaztak, elég rég volt már nekem.

Plusz van egy nagyon jó infó érettségis könyv, amiben ki van dolgozva minden tétetel.

Ha a tanár nem adta le az anyagot egyben (amit azért kétlek), abban el tudtad volna olvasni még akár.

2013. jún. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Apropó, tudod mi a mókás, nekem Google első találata ez volt:

[link]

2013. jún. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

Egyetértek #2-vel, bár persze a tanár hibája is lehet, el tudom képzelni.


Én a helyedben kidolgozott tételeket, tételsort keresnék. Vannak ilyenek.


-*-


"+1 ráadás: ti milyen példán keresztül mutatnátok be a kommunikációs modellt? (az adó meg a vevő az tiszta, hogy én meg akihez beszélek, de mi a kódoló, dekódoló? a csatorna meg gondolom a levegő)"


A kódoló/dekódoló az emberi agy, ami értelmezi a magyar nyelvet.


De amúgy a telefon, mint példa elegánsabb lenne. Ott már látványosabban megjelenik a kódolás. A mikrofon kódolja a hangot elektromos jelekké és a hangszóró dekódolja (visszaalakítja).


-*-


Grafikus oprendszer: elmondod az ablak részeit: címsor, kisméret/teljesméret/bezárás gombok, tartalom. Meg ikonok, meg startmenü, meg tálca meg ilyenek (bár ugye ez már konkrétan Windows).

2013. jún. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!

tulajdonképpen ezekre gondoltam én is, de nem voltam benne biztos.. nézzétek el nekem, előrehozott érettségi első ilyen 'megmérettesétem' és szarrá paráztam már magam, azt se tudom tegnap miket tanultam már ááááááááááááááá

2013. jún. 24. 13:00
 8/10 anonim ***** válasza:

1. A kód egy komunkációs eszköz mint például a nyelv.

2. A logika műveleteket a programozásban (PL.:forciklus) illetve akár az excel ben is használhatjuk.

3.A mágneses adathordozók olyan eszközök melyek elektromágneses módon rögzítenek.

Ezzel szemben az optikai meghajtók a fénytörést használják.

Mágneses:Merevlemez (HDD), Floppy (FFD), Mágnesszalag (MSZA)

Optikai:Copmact Disk (CD(R vagy RW)) (DVD(R vagy RW)) (BLUE-ray(R vagy RW))

4.Amit fel kell sorolni nagyjábol: Tálca,címsor,nyil,asztal,ablak,ikonok,szöveg,menük.

2013. jún. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

előző vagyok!

+1. Az adó az amely az információt közvetíti feléd (Beszél.)

A kód a nyelv amivel beszél hozzád egy csatornán áramlik mely esetben a levegőben hanghullámok útján terjed így a levegő a csatorna.

a dekódoló az agy amivel megérted a kódot és tudod annak jelentését.

Innentől kezdve megfordul a dolog mivel ha te kezdesz el beszélni te leszel az adó de ezzel már nem zavarlak össze.

2013. jún. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
danke für die Hilfe, túl vagyok 30/30 pontos szóbelivel 89%-os lett az érettségiiim, juppi
2013. júl. 1. 11:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!