Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kérdésem a következő: ha van...

Trophy kérdése:

Kérdésem a következő: ha van egy 80 wattos erősítőm, és hozzá két 80watt rms teljesítményű hangfalam, akkor max hangerőn előfordulhat, h tönkremegy? Elvileg 80watt a 80-hoz, vagy tévedek?

Figyelt kérdés
orion erősítő, és két hangfal szettben. 1983-as gyártmány, a hangfal típusa HS 280... kellene a power, de nem merem hajtani. lehet ,h hülye kérdés, NO OFFENSE! köszi :)

2013. jún. 23. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Nem fog tönkre menni. Csak nagyobb hangerőnél be fog zúgni mert nem bírja az erősítő. Tehát egy izmosabb hangerős nem biztos hogy tiszta hangot kapsz majd.
2013. jún. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
tehát maximum torzít, de el nem rontom? egyébként ezer hála az értelmes válaszért
2013. jún. 23. 22:34
 3/5 anonim ***** válasza:
:DDD nekem egy 4x50-es erősítőre van kötve 2 250W-os böcek :D de bírja
2013. jún. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
az erősítő már hajtott meg JBL autós mélyládát, azzal nincs gond, én a hangszórókat féltem első sorban :)
2013. jún. 23. 22:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Az elsőnek üzenem, hogy elfelejtette, hogy az erősítők tipikusan kicsi jelet (0.2v) is felerősítenek a néveleges teljesítményre, általában így lettek tervezve. A CD játszók meg pl nagyobb jelet adnak (2v) az erősítő bemenetére, ez akár +10dB is lehet, így max hangerő állásnál még 0-ás hangszínszab mellett is bőven a max fölé mehet a teljesítmény. Nem is beszélve a hangszínszabályzóról... ÁTMENETILEG BŐVEN A MAX FÖLÉ MEHET A TELJESÍTMÉNY!


Szerencsére az említett Orion méri a kimenő teljesítményt, így le is lehet olvasni. Elméletileg rövid időre elérheti a 80 wattot is.

Én a helyedben úgy hajtanám, hogy a mutató max kitérése 40-50 watt legyen, az hangerőben nem olyan nagy különbség, de biztonságosabb.

2013. jún. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!