Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Némely grafikus kártyákan...

Némely grafikus kártyákan amelyeken 2 esetleg 3 darab ventilátor van, nem túl hangosak?

Figyelt kérdés
2013. jún. 21. 22:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy milyen régi a kártya, van-e tisztítva, portalanítva. Esetleg még a márkájától is, hogy nem egy kínai darab.
2013. jún. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Igazából még csak most szeretnék venni egy ilyen 2 darab ventilátoros kártyát. Ezért érdekelne, a mostani kártyámam még nem volt. Amilyet szeretnék az Sapphire.
2013. jún. 21. 22:59
 3/23 P.O.C. ***** válasza:
79%

Nem. A VGA hűtés annál hangosabb, minél kisebb cooler -t raknak rá.

Ha pl csak egy ventit raknak a kártyára, akkor a többi munkáját is az az egy fogja elvégezni, ami csak magasabb fordulaton lehetséges, amiből következik a nagyobb zajszint.

2013. jún. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Kösz, akkor már biztosan 2 ventilátorosat fogok venni.
2013. jún. 21. 23:03
 5/23 P.O.C. ***** válasza:
70%

Amúgy most is 2 ventis kártyám van (HD7850), még nem igazán hallottam őket, ha játszom is csak soká pörgnek fel, de akkor is inkább csak a szélzajt hallom.

Az előző kártyámon (HD4850) csak a gyári cooler volt eleinte, olyan volt mint egy repülőgép és még ennek ellenére is 85-90 °C -os volt a kártyám. :(

Vettem rá egy Artic Cooling Accelero Twin Turbo hűtőt, rákötöttem a 7v -os ágára a tápnak, vagyis ettől kezdve nem a kártya szabályozta a fordulatot, mégis sosem hallottam a hangját, viszont a kártyámat mindig 60°C alatt tartotta a legkeményebb játék közben is.

2013. jún. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Arra a kártyára amit tervezek venni (HD 7770) megy egy 6 tűs csatlakozó a tápból. Ezek szerint ez csak a ventilátorokat hajtja?
2013. jún. 21. 23:17
 7/23 P.O.C. ***** válasza:
79%

Nem, az a kártyának kell! A coolerek fogyasztása jelentéktelen.

Én csak azért kötöttem rá közvetlenül a tápra az új hűtőt, mert a HD4850 -esem alapból csak 20% kakaót adott volna neki, az pedig nem volt elég hogy megmozduljanak a lapátok. A CCC -ben ugyan manuálisan fel tudtam húzni 40% -ra, ahol már szépen működött, de ezt csak Windows alatt tudtam megtenni. Linux alatt annyira butított f*s volt a CCC, hogy ezt nem lehetett beállítani, így álltak a lapátok, a kártya meg csak melegedett. Ezért döntöttem úgy, hogy inkább közvetlen a tápra kötöm a coolerhez kapott átalakító segítségével.

2013. jún. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Értem. A 450 Wattos tápam elég lenne ennek a kártyának? (SAPPHIRE HD 7770 VAPOR-X OC). És jó lenne az alaplapomba a kártya? (Asus M2N68 Plus)
2013. jún. 21. 23:51
 9/23 anonim ***** válasza:

Nekem is most van először 2 ventis videókártyám (HD7850) és semmi hangja, még terhelve is halknak mondható. Az előző hasonló fogyasztású HD6850 karim már terhelés alatt sokkal hangosabb volt és melegebb is!

A HD7770 viszont kis fogyasztású kártya...a kis gépben egy sima Sapphire 7770 GHz Edition kártya van, igazából azt se mondanám hangosnak. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy a VAPORX árárból kijönne ehy HD7790 is, ami azért erősebb kártya és alig fogyaszt többet!

2013. jún. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
A 7790 es kártyák már igénylik az 500 Wattos tápot és az enyém csak 450 Wattos. Viszont tápot most nem szeretnék cserélni. Amúgy ez a kártya jó lenne az alaplapomba?
2013. jún. 22. 00:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!