Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy házi szerver mennyire...

Egy házi szerver mennyire kell erős legyen és hogyan kell használni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 21. 16:27
 1/9 anonim ***** válasza:
A szerver elég tág fogalom. Milyen célra szeretnél szervert? Ez határoz meg mindent.
2013. jún. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nem tudom hogy is nevezik ezt pontosan, de úgy szeretném használni mint ahogy egy iskolában is össze vannak kötve a képek egy szerverrel... tehát nem egy weboldalt akarok csinálni, nem játékoknak akarok szervert futtatni vagy ilyesmi hanem így lanba használni :)

van itthon 3 gép + jönne a szerver

2013. jún. 21. 16:38
 3/9 A kérdező kommentje:
a gépek egy szerverrel*
2013. jún. 21. 16:38
 4/9 anonim ***** válasza:

Tehát mondjuk fájl tárolásra?


A kiépítésben nem vagyok jártas, de ahhoz nem kell erős gép, egy sima asztali PC is megteszi, ha nem akaszkodtok rá 20-an egyidőben. :)

2013. jún. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

csak 3-man lennénk :)

akkor egy egymagos proci is elég lenne meg 1-2 GB ram?

2013. jún. 21. 16:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát, félek, hogy megköveznek a hozzáértőbbek alább, de szerintem elég. Max ha nem, akkor tuningolsz, egy próbát megér. :)
2013. jún. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
oké, és hogy hejezzem üzembe? mit kell feltegyek rá? windows vagy linux? s kell valami külön program ehhez?
2013. jún. 21. 17:03
 8/9 anonim válasza:

Én azt gondolom, hogy neked nem szerver kell, hanem egy egyszerű lan-os megosztás. Mivel nem akarsz weboldalt futtatni, gondolom csak szeretnéd, hogy mindenki elérjen mondjuk egy mappát, amiben filmek és zenék vannak. Ha jól gondolom, az a cél, hogy ne kelljen minden gépre rámásolni dolgokat, ha szeretné az illető nézni, vagy hallgatni, hanem mindenki egy helyről el tudja érni.


Ebben az esetben elég, ha minden gépet beállítotok ugyan arra a hálózati csoportra, egy képen megosztasz egy mappát, illetve 1 vagy több meghajtót és azt mindenki látja, másolgathat rá, megnyithatja róla a dolgokat, illetve a torrenteket is húzhatják oda, akkor elég egyszer letölteni, majd mindenki nézheti 1 kattintásra a központi gépről. Ne szervert keress, hanem hálózati megosztást. Szerintem... :)

2014. jan. 2. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ezt itt elgépeltem: ... hálózati csoportra, egy képen megosztasz... Nem (képen)-t akartam írni, hanem (gépen)-t.
2014. jan. 2. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!