Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzornak jó ez a hőmérsék...

Processzornak jó ez a hőmérséklet?

Figyelt kérdés
I3 2120 3.3Ghz normál állapotban 43-45C játék közben meg 76C Ez így jó?? Mert én úgy tudom 70 fölé nem is szabadna mennie.

2013. jún. 21. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
80 fölé ne menjen. Ilyen melegben természetesen jobban melegedik.
2013. jún. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. jún. 21. 10:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A 76C° már kívül van a komfortzónán, de ha stabil a rendszer, akkor kibírja, amíg összejön a pénz egy jobb hűtőre. A hűtőpasztát azért érdemes lenne megnézni.
2013. jún. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ennek a processzornak a maximum üzemi hőmérséklete 69.1°C.

[link]

Ennél melegebbnek szerintem nem kellene lennie...

Nekem is ilyen processzorom van, és soha nem megy 63°C fölé (a gyári hűtővel használom, egy viszonylag jól szellőző gépházban).

Először meg kéne próbálni kitakarítani a gépet (lehet, hogy tele vannak kosszal a hűtőbordák, ventilátorok, stb.), illetve újra kellene kenni a processzor és a hűtőborda között a hővezető pasztát.

Ha ez sem segít, akkor nincs mit tenni, venni kell egy normális processzorhűtőt.

2013. jún. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
a proci új én ezzel a seedfun programmal néztem hogy a core 0 vagy 1 75c os a paszta is meg volt már egy 12cm ventillátort is szereltem a processzorral szembe de ezek az adatok ezekkel együtt születtek
2013. jún. 22. 08:28
 6/7 A kérdező kommentje:
na most van 1 nagyobb ventilátorom melyik a fontosabb hogy kifele szívja a levegőt az oldalházon vagy befele?
2013. jún. 22. 08:50
 7/7 A kérdező kommentje:
Szar volt a paszta a fele processzort nem takarta be sokkal többet raktam rá így most már 69-70 fokos szóval pont jo:)
2013. jún. 22. 16:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!