Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a baja a gépemnek?

Mi a baja a gépemnek?

Figyelt kérdés

A konfig:


Intel Pentium D 935 (Dual Core, 3 GhZ)

Asus P5B

HD 6570


A mai nap a monitoromon a kontrasztot, gammát és fényerőt állítottam át, hogy szebb képet adjon. Ezután játszani kezdtem, majd amint beléptem a játékba a kép elmosódott, pixeles lett és vízszintesen a kép felső fele elcsúszott jobbra.


Ugyanez történt kb. 1 éve, a régi videókártyámmal, valamint akkor egy régebbi táppal. (GeForce 8500GT, Gagyi Codegen táp)


Persze akkor értelmes fater rám fogta az egészet hogy én terheltem túl a gépet, elrontottam. Vettem egy új VGA-t (jelenlegi) és tökéletesen működött. Időközben cseréltük a proci hűtőt is, valamint nemrég a tápot mivel télen hangos volt. Gondolom a hideg miatt, mert csak akkor produkálta a hangot, amikor szellőztetés után, vagy reggel kapcsoltam be a gépet. (Boot után elhalkult)


Szóval, új táp, új VGA. (Mellesleg az új táppal, ami szintén nem egy minőségi [köszönd apucinak -.-] ismét jelentkeztek a hangok)


Tehát a mai nap a kijelző kalibrálás után elindítottam a játékot is ismét találkoztam a régi hibával, valamiért elmosódott, pixelesedett a kép.


Afterburnerben nem néztem meg a hőmérsékletet, inkább kikapcsoltam hagytam lehűlni. (Most levettem 60Hz-re a frissítést, 75-ön pixeles volt megint)


A probléma a meleg miatt lépett fel, vagy esetleg valamelyik hardware romlott el?


Már tényleg nem tudom mi okozhatja, de nagyon idegesít. A VGA-t cseréltem, eddig tökéletesen működött.


Ennél enyhébben, de hasonló jelenséget tapasztalok

http://www.youtube.com/watch?v=fwVA8GmFm0k


2013. jún. 17. 19:55
 1/6 A kérdező kommentje:
A kártya nincs overclockolva, a legfrissebb Cataclyst van rajta.
2013. jún. 17. 19:57
 2/6 anonim ***** válasza:
Amilyen elavult gép szerintem nem érné meg hozzá venni semmit. Ki kéne próbálni egy másik vga val és táppal. Hogyha megoldja akkor ott kell keresni a gondot de sanszos, hogy az alaplap is okozhatja (Tapasztalat 2 vga mat vágta haza a lap mire rászántam magamat egy újra a hiba ugyan ez volt.) szoval lehet, hogy csak ideiglenesen lenne jo az új dolgokkal.
2013. jún. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá már rég. Csak mire összejönne rá a zsebpénz.......
2013. jún. 17. 20:07
 4/6 Pro_KoN_FiG ***** válasza:

pontosan.

tápcserét ajánlom "egy minőségire" pl: fps hexa 400w

utánna meg egy új vga-t.

apukádat megnyugtatom ha ezt olvassa,hogy nem a monitor piszkálása,játék miatt halt meg a kártya.

2013. jún. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is gondoltam már a Hexára, csak ahogy az első válaszoló is írta, nem akarok több átmeneti harwaret tenni bele.


Akkor az alaplap okozhatja a problémát?


Mindenre a legfrissebb drivert, BIOS-t, stb tettem fel.

2013. jún. 17. 20:19
 6/6 Pro_KoN_FiG ***** válasza:

igen az is okozhatja hogy minden kártyád szétmegy bár én jobban a tápra gyanakszom..

na mind1.

az a lényeg hogy vegyél mindenképp egy jó tápot,videó kártyát amilyenre szűkséged van.

ha 1 év után is ez a problémad adodik akkor mindenképp alaplapcsere nehogy más is tőnkre menjen..

2013. jún. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!