Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet annak az oka hogy...

Mi lehet annak az oka hogy nem pörög fel rendesen a dvd meghajtó?

Figyelt kérdés
Nem pörög fel rendesen , így kisebb is az olvasási sebessége.Olvastam hogy firmware-t kéne frissiteni de azt meg nem tudom hogyan kell

2013. jún. 14. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha minden lemezzel ezt műveli, akkor nem elavult lett, hanem koszos/poros a fej. Mivel 5.000 körül van egy optikai, még kitakarítani sem érdemes...
2013. jún. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
pedig nem olyan régi.februárban vettem,igaz nem használtam sokat lehet azért porosodott akkor be.(nem egy márkás cucc)
2013. jún. 14. 22:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor kb. lejárt a szavatossága. Jöhet a következő. :-]

Mivel nem drága dolog, lehetőleg újat vegyél.

2013. jún. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sztem meg az is lehet, hogy csak simán rossz minőségű a lemez, amit használsz hozzá, és azért olvassa lassabban. Vagy csak kompatibilitási problémái vannak a kettőnek együtt, de ezt új írónál nem tartom túl valószínűnek.

Persze az is lehet, hogy csak simán tönkre ment, de az én lg íróm közel 10 éves (4082B), és még jól működik, így ebben az esetben érdemes lenne felülbírálnod a márkaválasztásodat.


A firmware frissítés az utóbbira lehet gyógyír. Nem olyan vészes dolog. Általában van egy frissítő program (angol nyelvű szokott lenni), ami letölti a legújabb firmware-t a netről, azután kiírja, hogy melyik van rajta, és melyikre akarod frissíteni az írót, utána igent nyomsz, 5 percig mókerol, esetleg újra kell indítani, és kész. Vírusirtó kikapcs, és gép indítás után csináld, hogy ne fusson mellette semmi más, ami elcseszheti.

2013. jún. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!