Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy USB PenDrive adathordozóra...

Egy USB PenDrive adathordozóra hányszor lehet írni átlagosan?

Figyelt kérdés

Most olvastam, hogy a Flash memóriák írási ciklusideje sajna véges- ezek szerint akkor viszont egy USB is egyszer csak használhatatlanná válik, pusztán azért, mert a memóriájának tartalma túl sokszor lett felülírva, nemde?


Akkor végül is ez mit takar? Pl. hányszor lehet a PenDrive-ra írni?



2013. jún. 13. 18:50
 1/3 anonim válasza:
Szerintem hamarabb összetöröd véletlenűl a USB PenDrive-odat mintsem hogy megéld azt az időt míg használhatatlanná válik.Mondjuk nekem van egy Pendrive-om amelyik 5 éves na meg egy merevlemezem a gépben amelyik már 8 éves és még mindíg kifogástalanúl működik.
2013. jún. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igazából azért kérdeztem, mert szeretnék csinálni saját használatra egy programot, ami biztonsági törlésként többször felülírja a PenDrive teljes tartalmát ( http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_.. és habár persze olyan nagyon sokszor nem használnám (kb. akkor, amikor betelik, és sok rajta a kompromittáló adat), de gondolom jelentősen lecsökkentené az élettartamát.


És persze, nekem is van egy sok éve működő pendrive-om, de lehet, hogy mégse bírják ezek évtizedekig, vagy?

Mert amit pl. olvastam, hogy van, ahhol inkább az 50-es évek ferritgyűrűs memóriáját használják... szóval biztos van valamilyen ok, amiért ezt teszik.


Egyébként még azt is szeretném megkérdezni, hogyha mondjuk van a PenDrive-on adat, de nagyon sokáig nem használnám, nem dugnám be sehova se, egyszer se, pl. évtizedekig, akkor egyszerre csak eltűnne róla az adat? Vagy ha nem használom, akkor a végtelenségig is meg tudja őrizni a Flash memória a tartalmát?

2013. jún. 13. 22:45
 3/3 Cser Fülöp ***** válasza:
Ha helyesen távolítod el a gépből nem kerül rá vírus esetleg a belső elektronika nem sérül akkor addig működik ameddig csak akarod :D
2013. jún. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!