Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ram, videokártya, vagy más?

Ram, videokártya, vagy más?

Figyelt kérdés

Konfigom:

Alaplap: Gigabyte GA-73PVM-S2H

Proci: Intel Core 2 Duo E8400 3000MHz (min 6x-max 9x 333MHz szorzóval)

Ram: DDR2 800MHz (400 Mhz) Kingmax 2GB

Ram: DDR2 800MHz (400 Mhz) Samsung 2GB (bár ez tud 1066 MHz-t is)

Videokari: Gigagbyte GV-N630-2GI 2GB (nvidia chipset)

Táp: HKC 650 watt (tudom rossz választás volt)

vinyók_

-1 terrás Seagate 7200 RPM SATA-III---kettéosztva WIN xp x64, illetve WIN7 x64 OS-al

-WDC 320 GB Ultra ATA/100

Hűtés a szokásos, + 2 ventilátor egy géphátulja, egy oldalsó mind kettő befele fújja a levegőt


Problémám: Kékhalál, majd bios állítás után a gép elindul, de megterhelés alatta kép lefagy a hangszoróból bedig Berregő hang jön.

Ezek után restrat nincs mindidump, sem semmiféle feljegyzés a hibáról. Se az alkalmazásoknál, sem pedig a rendszernél


A ramteszt (win7-es tools) rendben lefutott.

Az aida 64 bites sebességmérédei is simán lefutottak

Ezen kívül futattam videokártya tesztet (nem hinném hogy a legjobbat szedtem le) Performance Test x64--simán lement

Majd 32 bites progit futtattam a HWINFO32_391 lefagyasztotta a gépet.

Raam ki, a gyanus samsung, és bettem egy régi kingmax 1gb-st, majd sikerült leszednem a HWINFO 64 bites változatát ami simán lefutott.


Ennek ellenére nem vagyok benne biztos, hogy a RAM a hibás.


Vélemények?



2013. jún. 13. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Minél előbb méresd ki/teszteltesd el a tápod. Amíg nem tudod biztosan, hogy tökéletesen működik, ne használd a géped. Nagyjából bármit képes kinyírni a gépben egy elszálló táp.


Ha a táp rendben lesz: Memtest86-tal memóriateszt, Aida64-gyel pedig a rendszerstabilitás tesztet használd úgy, hogy bekapcsolod a VGA terhelését is.


A berregő hang abból ered, hogy ha fagyás előtt szól valami, annak egy részlete végtelenbe fut?

2013. jún. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Konkrétan olyan hang mintha recsegne a hangszóró, csak erősebben. Vagy túl nagy frekvenciát adnák a gépre, ép a hangszórókból jön a hang, és nem a gépből.

Konkrétan TES Skyrim-nél próbálgattam (az megterheli a gépet legalább, és ott jelentkezett. Ott meg ugye folyamatosan megy valami hang:zene, háttérhangok, madarak, léptek, és a s többi..)



Elvileg garanciás a táp, akkor nyilván le is tesztelik nekem--gondolom.

2013. jún. 13. 13:07
 3/3 A kérdező kommentje:

Ram hiba volt

Beállt szépen egy csere után :)

2013. aug. 21. 12:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!