Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A wifi adapterek hogy működnek?

A wifi adapterek hogy működnek?

Figyelt kérdés
Pl ezt ( [link] ) csak rácsatlakoztatom a laptopom USB portjára, és ha vna wifi a közelben és tudom a jelszót, vagy ingyenes) akkor simán tudok netezni? (Ennyire egyszerű lenne?)

2013. jún. 12. 22:23
 1/9 P.O.C. ***** válasza:
Igen, ennyire egyszerű.
2013. jún. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És erre a célra bármilyen 2ezer forintos "sz@r" megteszi? (Mint pl. amit linkeltem)
2013. jún. 12. 22:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Esetleg még a mellékelt CD-ről feltelepíteni a drivert.
2013. jún. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szénnel kell még fűteni azt a laptopot, hogy nincs benne wifi kártya?

Érdemes elgondolkozni rajta, hogy az ingyen net megéri-e ha az adataiddal kell érte fizetned!

2013. jún. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, majd csak most fogok laptopot venni. De ha esetleg nem lesz benne, akkor ennyi a művelet, ugye? (bár inkább olyat veszek, amiben van... egyetemre megyek, és már nem ártana egy laptop)
2013. jún. 12. 22:42
 6/9 P.O.C. ***** válasza:

Ha újat veszel, nincs olyan laptop ma a piacon amiben nincs integrált Wi-Fi. Használtak esetén a 2-3 évesekbe is biztos van. Az olyan 2006-2007 -es gyártmányokba még előfordulhat, hogy nincs. Vásárlás előtt nem árt tájékozódni.


Ha nincs, akkor tényleg csak egy USB adapter kell. Ha nagyon régi a laptop PCMCIA -t vehetsz bele, így nem foglalsz leg feleslegesen egy USB -t

[link]

Az ár legtöbbször befolyásolja a sebességet és főleg a hatótávolságot. Vehetsz hordozhatóság szempontjából jó rövidített változatot:

[link]

De vehetsz nagyobb a hatótávolságra kihegyezett változatot, ami cserébe ormótlanabb is:

[link]

[link]


Mint ahogy előttem is mondják a forgalmazást lehallgathatják nyílt Wi-Fi-n még tűzfallal se tudsz ellene védekezni. De én emiatt nem aggódnék, hál istennek nagyon kevés ember van, akinek ez a hobbija. Még ritkább aki visszaél vele, inkább azt akarják tudni képesek-e rá.

2013. jún. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi, újat veszek az biztos :) Bár csak dolgoznék rajta, nem szoktam nagy igényű játékokkal játszani, szóval 130nál többet nem akarok költeni rá. Csak USB 3.0 kell (hordozható winchester miatt), jó akkuidő meg ezek szerint wifikártya.
2013. jún. 12. 23:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Minden mai laptopban van beépített wifi,nem kell ide semmilyen adapter,meg kártya,meg blabla.
2013. jún. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
minden új lapiba már bevan építve a wifi gyárilag,
2013. jún. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!