Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy 750W táp óránként vagy...

Egy 750W táp óránként vagy naponként (24óra) mennyit fogyaszt? (FT)

Figyelt kérdés
Tudom hogy valahogy ki lehet számolni mert tanultuk fizikából csak már elfelejtettem! :D

2013. jún. 12. 21:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%

P=U/I


Vagyis: Teljesítmény (Watt-ban)= Feszültség (Volt-ban: kb 220~230 Volt) OSZTVA Az áramerősséggel (Amper-ban , amit viszont ampemérővel tudsz megmérni.


Ennél egyszerűbb megoldás, ha veszel egy fogyasztásmérőt.

Azt bármelyik villanyboltban kapsz.


Az pedig hüleség, hogy 24/7-re kiszámolja valaki a gép fogyasztását 750 WATT-ra vetítve.

2013. jún. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
mortiferum: hú, ezt gondold át mégegyszer. Az áramerősség növekedésével arányosan csökken a fogyasztás? P=U*I a helyes képlet. Amit leírtál, az az ellenállás kiszámítására szolgáló összefüggés.
2013. jún. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Amúgy áramerősséget nagyon ne akard megmérni, mert ahhoz sorba kell kapcsolnod a fogyasztóval a műszert (feszültséghez párhuzamosan).
2013. jún. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Ha megnézed a számbillentyűidet, akkor valószínűleg mellé nyomtam, és nemkell semmit átgondolnom. Köszönöm.
2013. jún. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Gondolom az "OSZTVA" gombok is a számbillentyűzeteden találhatóak, közvetlenül a "SZOROZVA" mellett.
2013. jún. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

És mi a probléma a sorba kapcsolással? Az én műszerem 10A-ig mér váltóáramot (tartósan).


220*10=2200W ha jól számolok.

2013. jún. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Figyu ne kötekedjünk egymással. Ránéztem, és hirtelen ez ugrott be. De hidd el tudom mit szerettem volna közölni.
2013. jún. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

230V a hálózati feszültség effektív értéke.


Nem akarok kukacoskodni,de ez van.

2013. jún. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Nézd, nincs azzal gond, ha fáradt vagy, és "rövidzárlat" miatt valamit rosszul írsz le, csak nem szeretem, ha utána kötik az emberek az ebet a karóhoz, sajnos sok ilyen van a környezetemben:)

Soros kapcsolással meg az a gond, hogy feltehetően kérdező nem tapasztalt ilyen téren, és elég veszélyes lenne számára egy olyan kapcsolás összeállítása, ahol több amper szaladgál.

2013. jún. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Ha visszaolvasol, leítam idézem "220~230 VOLT"


Azt a számítást csak azért írtam, hogy szemléltessem mennyire meglehet mérni annak a tápnak az áramfelvételét.

Szerintem az a 100W nem igen számít.

Különben pedig jelzem, hogy a referenciafeszültség az még mindig 220 VOLT.


Azt pedig nem mondtam, hogy manuálisan állítson össze egy soros kapcsolást, hanem a fogyasztásmérőt ajánlottam, ami mellesleg áramfelvétel mérésére is alkalmas.

2013. jún. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!