Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha nincsenek ékezetes billenyt...

Ha nincsenek ékezetes billenytűk akkor hogy gépelik be?

Figyelt kérdés

[link]

pl: á-ő-ö-ü-ó-ú-ű tök fura ez nem magyar billentyűzetes mégis lehet itthon kapni? Lehet ki fogtok röhögni de nekem tök fura! :DDDDDDDDDDDDDDD


2013. jún. 10. 03:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagy csak a képek külföldiek, mert több notebboknál nem látom a képen az ékezetes billentyűt viszont a leírásba meg magyart ír!:)xd
2013. jún. 10. 03:41
 2/5 A kérdező kommentje:
vagy magyarországon csak magyar billentyűzetes notebookokat lehet venni és ez a promóciós kép nem a valóságot mutatja? Én pont egy ilyen k55vj-t asust akarok venni!:)
2013. jún. 10. 03:48
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Az ékezetes betűket még be tudod attól gépelni, hogy angol nyelvű a billentyűzeted matricázása, mivel kb. ugyan az a felépítése, mint a magyarnak. Esetünkben a [ felel meg az ő betűnek, a ] pedig az ú-nak és így tovább.

És igen, Magyarországon is lehet kapni angol billentyűzettel szerelt laptopokat.

G.

2013. jún. 10. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

Két külön dologról van szó. Van a szövegbeviteli nyelv, ami szoftveresen állítható a vezérlőpultban. Itt tudod állítani, hogy milyen betűkészletet használjon amikor gépelsz.

És van a billentyűzet nyelve, ami pedig a billentyűkre ráfestett karakterkészletet jelenti.

Ez a két dolog nem nagyon függ össze egymással. Lehet akármilyen nyelvű normál 102 gombos billentyűzeted, mindig olyan nyelven fogsz tudni gépelni, ami a windowsban be van állítva szövegbeviteli nyelvként.

2013. jún. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem szoktam rinyálni érte, (ezek szerint mégis) de valaki mondja már meg, hogy mi a fenéért áll a válaszom 56%-on!

G.

2013. jún. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!