Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet hogy a táp a ludas?

Lehet hogy a táp a ludas?

Figyelt kérdés

Sziasztok, már nagyon régen szenvedek a gépemmel, mindig van vele valami probléma. Ez volt a korábbi kérdésem.:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__4..


Ezeket a tanácsokat megfogadtam de nem nagyon jutottam előrébb. Elvittem egy szaküzletbe, ott gyorsan kiderült hogy melegedik a processzor, 80 fok körül volt.... Raktak a házba egy ventit, most normál hőfokú. Teljesítményileg, sokat javult, bf3-ban stabilabb az fps-em, viszont figyeltem az fps számot, és volt hogy megint leesett 17 fps-re, 1-2 mp-re aztán vissza. Főleg akkor esik le az fps, ha olyan helyre megyek ahonnan majdnem az egész pályát látom. Akkor 60-ról egyből, 30-40 lesz, ha jöm valami plussz teljesítményt igénylő valami 30 alá bemegy. Nem hiszem hogy fx 6100-on és hd 7850 oc-n ennek meg szabadna történnie. Szóval, kipróbáltam a skyrim-ot is, javulás látható de még ígyis olyan 27-35 fps között vagyok, ami a youtube-s videók alapján abnormális. Így hát gyanakodtam valamire, újranindítottam a gépet, és valami elkedzett hörögni, remélem értitek mire gondolok, nem kattogott, de határozottan abnormális hangot adott magából amíg ki nem kapcsoltam a gépet. A ház oldala le volt véve, és ha jl hallottam ez a táp-ból jött ki. Lehetséges hogy az a ludas ? Vagy valami tanács még ? Arra gondoltam hogy még mindig melegedés van, ezért levettem a ház oldalát, apró javulás, de a lagg összejött. Hétfőn be fogom vinni a gépet, de hétvégén nincsenek nyitva, és addig gondoltam utánajárok.... Köszi előre is .



2013. jún. 8. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:

80 fokos proci nem nomrális.

De az sem,aki ezt egy ventivel akarja megoldani.


Ott komolyan gáz van a hűtővel,meg a BIOS-ba se lehet minden rendben.


Milyen tápod van?


Próbáltál másik alaplapot?

Az amúgyis szar amellé a proci mellé.


Terhelés alatt CPU-Z milyen feszültséget mutat?


Turbó ugye ki van kapcsolva?


Gyári hűtő van rajta?

2013. jún. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajnos az apukámnak kellett átvennie a gépet mert én külföldön voltam, ő pedig nem ért ehhez.

Nos egy sima venti lett betéve, javulás látszik...

Elvileg szakember...


BIOS-t hogy kell frissíteni, még sosem csináltam ? Ha leírod megvizsgálom...


Mivel másik alaplapom nincs ezért nem próbálgattam, a szervizben pedig csak a melegedéssel foglalkoztak...

Ha másik am3+os lappal rendesen megy, veszek egy újat, annyi pénzem van...


CPU_Z-t még nem figyeltem, le fogom tesztelni és leírom a feszültséget...


Turbó ? Ilyennel még nem foglalkoztam, ha meg tudod nekem mondani hol lehet megnézni hogy be van e kapcsolva, megnézem és leírom....


Igen gyári hűtő van rajta, legközelebbi szervizbe vitelkor(hétfő) rakatok rá egy hűtőt. Tudsz egy normálisat ajánlani ?


A VGA 48fok körül van asszem terhelés alatt...

2013. jún. 8. 21:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Prohardveren kérdezz utána ennek az egésznek.


Fogsz választ kapni a problémára.

2013. jún. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kiírok akkor oda is egy kérdést. De addig is, te tudsz ajánlani egy CPU hűtőt ? És a BIOS hol tudom frissíteni ?
2013. jún. 8. 21:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne ess még neki semmi ilyesminek.


Főleg BIOS frissítésnek.

2013. jún. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, most játszottam battlefield-en, és odamentem a kritikus helyre, 60ról leesett stabil 40-re... Közben néztem a feszültséget, ugyanúgy 1,300 körül volt 40fps-nél meg amikor 60-70... Prohardveren, melyik kategóriába írjam ki a kérdést a fórumon ?
2013. jún. 8. 21:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!