Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápegységeknél hogy van ez?

Tápegységeknél hogy van ez?

Figyelt kérdés

Most mindegy milyen táp, vegyünk egy 450-est találomra:

[link]

Fizikából úgy tanultam, hogy fesz szorozva áramerősség, egyenlő teljesítmény, de ha így csináljuk akkor ez jóval több mint 450W. Miért?


2013. jún. 6. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha megnézed a képet a tápágakból egyidejűleg max. 120W és 350W teljesítményt kivenni. Tehát a +5 ÉS +3,3 volt együtt 150 w-ig, a 12 V v1 és V2 együtt 350 W -ig terhelhető.
2013. jún. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az ágankénti max az lehet egyedileg magasabb, az össz teherlés nem egyenlő ezeknek a maxoknak az összegével. Az egyes ágakat egyedileg lehet "méretezni" ami meg ad egy értéket, míg az összes ágat közösen befolyásoló primer oldali elrendezés meg a közös maxot.


Első ő nem a közös maxokra gondolt az ágaknál, ez lejön abból az egyszerű fizikai egyenletből is amit felírt, pl 12V-nál is látszik az egy egy ág 20A-es terhelhetősége, míg a közös max 350W.

2013. jún. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy értettem a kérdést hogy a kérdező arra kíváncsi, ha kiszámolja az adatlapi értékekből az 575,3 Wattot, akkor miért csak 450 Wattos a táp.
2013. jún. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, ezt kiszámolja, de ha a két komb maxot nézi akkor megint megválaszolatlan, hogy azok miért annyik amennyik.
2013. jún. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Aha tehát nagyjából el kellene magyarázni a kapcs. táp működését.
2013. jún. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Már miért kéne? Lásd első válaszom első fele, konyhanyelven leírtam mi is van, vagy elhiszi vagy jobban utána néz maga is(mondjuk alapvető dolgoknak mint pl primer oldal)
2013. jún. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!