Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » VTX 3D Radeon HD 6870 ( 1gb...

Csótipati kérdése:

VTX 3D Radeon HD 6870 ( 1gb DDR5) videokártyának mennyi az normál alap, illetve terheléses hőfoka tuning mentesen? Továbbá mennyire melegedhet fel károsodásmentesen?

Figyelt kérdés

2013. jún. 5. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem MSI HD6870 em van.


Jelenleg 43 fokos.


Játékok alatsem éri el a 80 fokot.


Egyébként ezek a kártyák rövid ideig a 100 fok feletti hőmérségletet is kibírják.

2013. jún. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
[link] ha ilyen ( csak erről tudok nyilatkozni ), akkor 35-40 fok terhelés nélkül és, 68-72 terheléssel egy jól szellőző házban.
2013. jún. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
persze nem sapphire-ban gondoltam, hanem VTX-ben van nekem is!
2013. jún. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, hogy 7 ventillátor szellőzteti a házat.
2013. jún. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
mortiferum: Mikori a kártya? Nekem mindössze 3db 12CM-es ventilátor hűti a házamat és nekem eddig max 72 fok volt, amit megütött a kártya. Lehet újra kéne pasztáznod a GPU-t!
2013. jún. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Valóban gondoltam már rá én is.


Mostanában egyre sűrűbben, és nagyobb fordulatszámon pörög a ventije.


Egyébként ez gyárilag OC-s kari, és kb 2 éves.

2013. jún. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom mikori a kártya, állítólag nem sok az üzemórája ( de ki tudja ezt biztosan ). Most szeretném megvenni és tesztelés miatt van nálam. Először 64 fokos volt ( 30 % ventivel ) sima windows alatt és 87 fokos (39% ventivel ) játék alatt. Utána újrapasztáztam és alap lement 58 fok ( 27%) és játék alatt 80 fokra ( 35% ventinél ) hűlt vissza. Én egy kicsit soknak találom még így is. Ja a játék sem valami új, Wolfenstein 2!!
2013. jún. 6. 21:27
 8/10 anonim ***** válasza:

(Azt a játékot arra a kártyára írták.)


Azt azért megkérdezném, hogy tudod e manuálisan emelni a venti fordulatszámát.

2013. jún. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. A leírt adatokat teljesen gyári és automata beállításokkal mértem. Ekkora fordulaton, szinte hangtalan a kártya. Ha manuálisan emelem a fordulatot ( pl. 50% -ra ) természetesen lentebb megy a hőmérséklet, de jelentősen nő a hangja is a kártyának. Ezért hagytam inkább automatán. Arra lettem volna kíváncsi, hogy tartós 80-85 foknál lesz-e valami baja a kártyának. Ráadásul ( remélhetőleg :-D ) még a szobahőmérséklet is emelkedni fog jócskán.
2013. jún. 7. 11:28
 10/10 anonim ***** válasza:

(Azt a játékot arra a kártyára írták.)


Most látom milyen hülyeséget írtam. :)

Összekevertem egy másik kérdéssel, vagy nemvoltam szomjas :)


Azok a hőfokok szerintem teljesen jók, ha a gyári hűtőjét használod.

2013. jún. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!