Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy kell 2 belső HDD-t...

Hogy kell 2 belső HDD-t összekötni?

Figyelt kérdés

A problémám az ,hogy valahogy eltörlődött a system mappám a gépen és Only C meghajtós volt(tehát nem jön be a win) nekem pedig fontos adataim vannak rajta.Gondoltam telepítek mellé még egy Xp-t formázás nélkül és azzal nyitom meg(az már más kérdés ,hogy gyöszösködik telepítésnél :D-> http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__4.. ).

Szóval az érdekelne ,hogy hogy lehet összekötni 2 HDD-t mik a feltételei.(Egysorosba kötve A főt master, melléket slave-re rakni, vagy ,lehet-e párhuzamosan kötni és azt hogy? XD

Thx előre is.



2013. jún. 3. 17:12
 1/6 pinkpancser ***** válasza:

Laptop? Asztali PC? A vinyó sata vagy ide?

Egyébként egyszerűbb ha egy penre felteszed pl hiren's boot cd-t, azzal tudsz visszahozni törölt dolgokat. És ne arra a vinyóra mentsd amiről az adatok kellenek, mert lehet, hogy felülírsz vele mást ami kellhet.

2013. jún. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 spaceship ***** válasza:

Winyo bekötés:


Attól függ hogy SATA-ás winyók vagy ATA-ás vinyok SATA-ánál nem kell jumperelni ATA-ánál viszont igen

Az egyik master kell hogy legyen a másik pedig slave a winyók hátulján általában van ábra(ák) anno amikor én raktam be ATA-s winyokat 4. ábra volt a winyo hátulján probálgattam és végül az egyik működött.


Winyo ellenörzés:

Rakj be egy ubuntu live CD-t és futtasd le a Hard Disk Sentimel linuxos verzióját. A kondició a lényeg


Adatmentés operációs rendszer telepítése nélkül:

Ubuntu live CD-vel telepítésnélkül hozzáférsz a file-aidhoz és tudod őket másolgatni pendrivera külsö vinyóra CD DVD-re stb.

2013. jún. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nagyon hasznos volt.
2013. jún. 4. 06:41
 4/6 A kérdező kommentje:

Csak az a kérdés,hogyan particionálok ,ha nem tudok belépni.A C meghajtó (ami nekem kell) minden vinyo adatot tartalmaz/felhasznál.

A swap partició az a maradék szabad memória lenne?(Telepítéskor kell 8bitnél többet hagyni amugy? O.o)

2013. jún. 4. 07:04
 5/6 pinkpancser ***** válasza:
Ha adatot akarsz menteni, akkor egyenlőre felejtsd el a particionálást. Valamilyen live rendszerrel lépj be és mentsd a dolgaidat, aztán lehet particionálni és formázni. Vagy vidd át a vinyót egy haverodhoz, tegyétek be működő rendszer mellé és lehet menteni, formázni.
2013. jún. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 spaceship ***** válasza:

igaza van az elöttem lévönek

ahhoz hogy linuxot vagy windows telepíts minimum 6-7 GB szabad hely kell. Ennyi adatot mindenképpen le kell mentened mielött particiónálnál utánna az üres helyen lehet particiókat létrehozni.

Esetleges alternativa még win 7 vagy Vista frissítés opciója ez berakja a régi os fáljait egy Windows.Old mappába de lehet hogy ehhez is kell valamenyi szabad hely

2013. jún. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!