Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nincs hang?

Miért nincs hang?

Figyelt kérdés
Tegnap kikapcsoltam a gépemet, ma meg be, és nincs hang. Nem szól semmi. Vezérlőpultban az audioeszközöknél elvileg minden rendben, ahogy eddig is minden oké volt. Kipróbáltam már az összes lehetőséget, de olyan, mint a szökés 4. évada, nem történik semmi. Tud valaki adni tippet, hogy mitől szállt el, és hogy hozhatom rendbe?

2013. jún. 3. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"olyan, mint a szökés 4. évada, nem történik semmi"

:DD


Szokott lenni az alplaphoz (vagy hangkártyához) gyári vezérlőpult, vagy beállító ablak, ott is próbáld állítgatni, tesztelni.

De lehet a hangszóró is az oka, talán nem kap tápot, stb. Fülessel is hallgass bele, hátha.

Lent a kis hangszóró ikonra jobbgombbal ha kattintasz (Windows-on), ott is van pár trükkös poti. Sőt, vannak amik el is vannak rejtve, a beállítások menüben is nézelődhetsz.

2013. jún. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

semmilyen hangot nem ad? (rendszerhangok, figyelmeztetések, egyéb programok stb.)

nincs lenémítva? (nem csak a fő hangerőszabályzó, beljebb menve programokhoz / rendszerhez külön-külön tudsz hangerőt állítani)

ha laptop, akkor külső hangfalakat se hallani?

külső hangfalaknál áram alatt van, és jó helyre és jól van bedugva?

más hangfallal/fülhallgatóval se megy?

2013. jún. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Neem, nem laptop. Próbáltam fülessel, meg más színű körbe dugdosni, de maradok a zöldnél. Egyáltalán nincs semmilyen hang se, már megnéztem minden hangerő szabályozót. Érdekes, mert jobb alsó sarokban a tálcán nem látom a hangerő gombot, de pár napja lett újra telepítve a gép. Lehet emiatt van, de tegnap még volt hang.
2013. jún. 3. 17:22
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"jobb alsó sarokban a tálcán nem látom a hangerő gombot"

Na, az már egy tünet. :)

XP-n, start gomb jobb klikk, tulajdonságok, tálca fül, testreszabás gomb, és a hangerőt állítsd "mindig látszik"-ra.


Vagy pl:

[link]

2013. jún. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Na ja, ezt próbáltam, de nincs a testreszabott bigyók közt.


Ezt a linket majd kipróbálom, de most mennem kell, szóval majd később. De ilyen okosságok még jöhetnek, fő a csapatmunka :D

2013. jún. 3. 17:36
 6/6 A kérdező kommentje:

Na van újra hang! :D


Az volt a baj, hogy tegnap a tulajdonságoknál a beállítások fülben, azon belül a speciális ---> hibaelhárításnál a hardversebességet vagy mit átállítottam 3 -asra. Előtte maxon volt. Aztán most rájöttem, hogy vissza kéne állítani, mert ugyanúgy játssza le így is a videókat, zenéket. Szóval visszatettem maxra, aztán újraindítottam a gépet, szóval most újra van hang. :D


Kösz amúgy a segítséget mindenkinek!

2013. jún. 3. 19:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!