Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD AM2+ -os processzort...

AMD AM2+ -os processzort lehet AM2-s foglalatba tenni?

Figyelt kérdés
Nem teljesen értek hozzá, ezért kérdezem. A mostani CPU-m már elég "béna" ezért lecserélném. Foglalatnak Socket AM2 (940) van írva, és amit kinéztem új procinak a foglalat AM2+. Működne a csere?
2009. okt. 4. 16:36
 1/8 A kérdező kommentje:
És még1 kérdés: videokártyánál mindegy hogy PCI vagy PCI-Express?
2009. okt. 4. 16:43
 2/8 A kérdező kommentje:
2: Honnan tudhatnám meg hogy PCI vagy PCI-Express az alaplapon a videokártya csatlakozó felület? (van esetleg vmilyen program ami kimutatja?)
2009. okt. 4. 18:55
 3/8 A kérdező kommentje:
Lerövidítem a kérdést: AM2 foglalatba tehetek-e AM2+ -os processzort?
2009. okt. 4. 20:49
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Fizikai változtatás nincs, az AM2 és AM2+ processzorok csere kompatibilisek egymással. Természetesen ez csak akkor igaz, ha az alaplap chipsetje is képes kezelni az AM2+ CPU-t.
2009. okt. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És ezt honnan tudom megállapítani hogy képes kezelni?
2009. okt. 5. 06:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Megnézed a kézikönyvben vagy típus alapján rákeresel az Interneten.
2009. okt. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Honnan tudhatnám meg hogy PCI vagy PCI-Express az alaplapon a videokártya csatlakozó felület?"


Az AM2-es foglalattal rendelkező alaplapok szinte kivétel nélkül PCIe csatolósak.

2009. okt. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. okt. 26. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!