Ha egy telefon akkut 30 másodperc alatt feltöltünk az nem tesz neki jót, vagy nem lesz semmi baja?
Nem tesz neki jót képzelem hogy hány mA áramerősségű lehet.
Akkumlátort mindíg csak kisebb áramerősséggel szabad tölteni mint az akksi
tehát egy 1500mA-es akkumlátort max 1A áramerősségű töltővel ajánlott tölteni
Meg egyébként hülyeség az egész.
A töltőre írt érték,az csak egy áramhatár,az a max,amit le tud adni.
Szerintem te a töltő feszültségre gondolsz.
De ott meg pont fordítva.
Mindig kicsivel nagyobb a töltőfeszültség,mint az akkumlátor üzemi feszültsége.
"A lítium-ion akkumulátorok névleges töltőáramát ajánlatos alacsonyan tartani ( 0,5 C körül). Az alacsonyan tartott töltőáram azt eredményezi, hogy a 4,2 Volt/cella tartományban kevesebb időt tölt az akkumulátor, a töltési időhöz ez nem tesz sokat hozzá, hiszen a töltési idő nagy része az ezen kívül lévő tartományba esik.
Ezeket az alapelveket az akkumulátorhoz, illetve a készülékhez kapott automata töltők betartják.
Ez egy akkora kacsa hogy már vadászni kell rá.
Egy normál akku esetében nincs az a fizikai folyamat amely ennyi idő alatt tölteni tudna.
A lítium-ionos akkumulátorok nem igényelnek formázást, de nem tűrik jól a túlmerülést és a túltöltést, így a töltőelektronikából biztonsági okokból kihagyják a csepptöltő funkciót. Ezért nem is szabad csak saját töltővel tölteni, akkor sem, ha a használni kívánt töltő látszólag alkalmas lenne erre, azaz például megfelelő feszültséget és áramerősséget ad le és a csatlakozója is illeszkedik a tölteni kívánt eszközhöz.
A lítium-ion technológia kényes, de bizonyos szabályok betartása mellett biztonságos. Ennek érdekében az akkumulátorokat - bár ez kívülről nem látszik - ellátják különböző védelmi rendszerekkel. A teljes töltést a töltőáram folyamatos csökkentése mellett érik el. A feszültség maximumának eléréséig az akkumulátor megkapja a töltés nagy részét, a maximum töltöttség elérése viszont lassú folyamat. Ezért becsapós az, amikor bizonyos gyorstöltőknél azt ígérik, hogy a lítium-ion akkumulátort 1 óra alatt feltöltik. Ilyenkor az történik, hogy az akkumulátor-töltő elérve a maximum feszültséget "kész" állapotot jelez, valójában a töltöttség ilyenkor az elérhető 70%-a csak. A maradék 30% nagyjából kétszer ennyi ideig tart.
Ma már egyre több mobil készülékben találkozhatunk a Li-ion utódjával, a lítium-polimer (Li-polimer) akkumulátorral. Hatalmas előnye, hogy nem vagy csak nagyon kis mennyiségben tartalmaz folyékony elektrolitot, helyette speciális polimer választja el az anódot és a katódot. Ez nagyon vékony és nagyon rugalmas cellákat eredményezhet, mivel nem kell vastag falú burkolattal védekezni a folyadék kifolyása ellen.
Annak ellenére, hogy az akkumulátorok kezelési útmutatójában használati hőmérsékletnek elég széles tartomány van megjelölve, tölteni csak szobahőmérséklet közeli állapotban szabad, a hideg akkumulátor töltés esetén tönkre is mehet.
Hacsak nem találtak fel egy kondenzátor szerű akksit az a 30 másodperc kacsa.
Hát vagy az az akksi már halott akkor el tudom képzelni hogy ennyire gyorsan feltötl mert találkoztam már ilyennel. de 1 perc alatt le is merült :)
lehet hogy az inkább 30 perc akart lenni elvileg a Sony telókon található fólián ez díszeleg :)
Elvben akár lehetséges is lehet ez, de akkor nem minden aksit fog feltölteni, hanem valami spec hozzávalót.
Amúgy ilyen gyorstöltés létezik, de ott nem aksit használnak, hanem kondenzátort, aminek a feltöltéséhez pár tized vagy századmásodperc is elég.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!