Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mivel jobb a ledes monitor,...

Mivel jobb a ledes monitor, az lcd-től?

Figyelt kérdés

2013. máj. 14. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Kevesebbet fogyaszt és asszem nagyobb fényerőre képes.
2013. máj. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szebb életszerűbb színek. Minden "LED kijelzõ" LCD, de nem minden LCD kijelzõ LED háttérvilágítású...


Egyébként nem csak jobb a kontrasztja, de nem "hullámos" a kép sem. Ez alatt azt értem, hogy ha egy hagyományos LCD kijelzõn kizárólag fekete színt jelenítesz meg, akkor látni, hogy itt-ott világosabb egy kicsit a kép (fõleg a széleken), köszönhetõen a nem egyenletes háttér-megvilágításnak. LED-del szép egyenletes a kép, nincsenek benne foltok. De ha a képminőség érdekel akkor IPS-kell neked

2013. máj. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát én pont ma vettem egy led monitort, és pont az a bajom hogy nagyon világos az egész, a fekete és majdnem fehér.

Meg is bántam hogy megvettem

2013. máj. 14. 23:33
 4/10 anonim ***** válasza:
Vedd le a brightness-t...
2013. máj. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
kevesebb mint a felénél van, és még mindig világos.
2013. máj. 14. 23:38
 6/10 A kérdező kommentje:

Amúgy lehetne valahogy középre vinni a youtube-ot?

bal oldalon van amikor kis nézetben, és eléggé kényelmetlen nézni úgy videókat.

2013. máj. 14. 23:44
 7/10 Komplikato ***** válasza:

"kevesebb mint a felénél van, és még mindig világos"


Ezzel semmi baj, ez CTF monitoroknál (fénycsöves, az előző generáció) is így van, mivel a háttérvilágítás az évek során halványul Egy átlag CTF háttér világítású TFT monitoron gyárilag kb. 30-35% fényerő és valami 60-65% kontraszt szokott olyan képet adni amitől nem ég ki a retinád 20 perc alatt. Ezt sokan elfelejtik beállítani.

Másrészt monitorvásárlás után a W7/W8 rendszer monitor kalibrálását nem árt elvégezni. Ha pedig így is túl világos, akkor a videokártya beállításainál még a szín, gamma, fényerő, kontraszt, színhőmérséklet részt lehet állítani.


A 6-osban írt probléma inkább böngésző/flashplayer gond, semmi köze a monitorhoz.

2013. máj. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
tudom hogy nincs köze a monitorhoz, csak gondoltam megkérdezem
2013. máj. 15. 00:53
 9/10 anonim ***** válasza:

A LED-es és a CCFL fénycsöves monitorról lehet beszélni.

A led is fényforrás, ami megvilágyítja az LCD hátterét és a CCFL (cold-cathode fluorescent lamps = CCFL )


Itt láthatók CCFL csövek, amit leddel helyettesítenek a ledes megjelenítőknél: [link]


A led nem öregszik olyan gyorsan mint a fénycső. Állítható a fényereje.

2013. máj. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyébként a monitort is és a tv-t is kalibrálni kell.

Ehhez érdemes egy segéd ábrát használni.


Innen letölthető: [link]


Először egy kisebb méretben jelenik meg a kép és valahol fölötte lesz egy letöltési lehetőség. Onnan kell levenni FULL HD, vagyis teljes méretben.


A lényege, hogy 5%-os szaturáció növekedéssel térnek el a színek ill szürke sávok az előzőtől ill. a 0 szaturáció értékről a 100%-ig.


Azt kell beállítani, hogy minden egyes kockában lehessen látni, hogy sötétedik vagy világosodik a mező. Két egymás után következő mező nem lehet egyforma árnyalatú, sem a sötét, sem a világos oldalon.


A fényerő és a kontraszt összehangolt módosításával lehet ezt állítani.



A másik amit még érdemes beállítani alul a szürke mezőkkel, hogy a sötét szürke és világos szürke mezők elszíneződése ne legyen észrevehető. Inkább úgy mondom, ne legyen a szürke mezők között elszíneződés.


Van ilyen, hogy R- vagy G- vagy B- eltolás és R- vagy G- vagy B- nyereség. Azonos színnél az eltolás és a nyereség arányának módosításával lehet a világos és sötét mezők közötti elszíneződést állítani tiszta szürkére.

Ez tényleg nagy türelmet igényel.

2013. máj. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!