Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ram hiba? Mi lehet a gond?

Ram hiba? Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem 2 azonos Kingston 1 gb-os memóriát, de sajnos az a gond ha mind a 2 őt beleteszem a gépbe a gép borzasztóan belassul, a játékok akadnak és van hogy pár másodpercre lefagy a gép, viszont ha csak az egyik ramot teszem bele akkor működik, mi lehet a probléma? Előre is köszönöm a segítséget!
2013. máj. 13. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Mind a kettő egyforma órajelen üzemel? Nézd meg a kiosztásukat és dual ban üzemeltesd őket. Ha semmi nem oldja meg dobj egy bios resetet lehet valami el van állítva.

Ha meg két slot van csak az alaplapon akkor meg ne csodálkozz mivel a memvezérlőt fullon járatod. Ha drasztikus a lassulás ez is okozhatja de akár orajel gubanc is.

2013. máj. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Rögtön bekapcsolás után a képernyő tetején kiírja pár másodpercig, hogy mekkora memóriát lát, és milyen módban tudja használni. (Általában Single channel, és ha valóban azonosnak látja őket, akkor Dual channel. Hiába azonosak, nem fogja dualba használni, csak ha direkt dual készletben vetted őket.)


Érdemes lenne letölteni egy hardver tesztelő progit, és megnézni, milyen órajellel mennek a memóriák.

Nincs esetleg "húzva" a gép?

2013. máj. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Processzor van csak húzva, de a ramot majd kicsit megnézegetem BIOS-ba.
2013. máj. 13. 13:01
 4/10 anonim ***** válasza:

"Processzor van csak húzva"


Ezt a linket olvasd el.

[link]


Főleg a "A CPU sebesség beállítása" részt.

2013. máj. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A hiba megoldódott, nem dual channelben ment a 2 ram!
2013. máj. 14. 14:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Hol állítottál rajta, hogy dualban menjen?
2013. máj. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Biosban lehet beállítani.
2013. máj. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezért kérdeztem:


"Hol kell beállítani a Dual Channelt?

A DC nem állítható egyik alaplapnál sem. Ha a körülmények megfelelőek, a BIOS automatikusan aktiválja a szolgáltatást."

[link]


Kedves kérdező, pontosan hol sikerült beállítanod?

2013. máj. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát, pontosan nemtudom, de nekem elmondom hogy mi a szitu. Nekem 4 ram slotom van és a 2 ram nem egymás mellett volt ezért nem dual channelbe futottak, így eltértek egymástól. A BIOSban meg csak az órajelét kellett felhúznom.
2013. máj. 15. 10:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor értem, köszönöm! :)
2013. máj. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!