Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy számítógépbe két HDD, hogyan?

ThisIsMyName kérdése:

Egy számítógépbe két HDD, hogyan?

Figyelt kérdés
Nem nagyon értek az ilyenekhez, ezért fordulok hozzátok. :) Most a számítógépembe 80GB-os sagate HDD van ( sata2-es ) és rájöttem , hogy ez nem elég.. és szeretnék bele venni egy másikat , de nem lecserélni , hanem mellé venni. Ez megoldható ? Ha igen, akkor hogyan ?

#HDD #merevlemez #két HDD
2013. máj. 10. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Igen.


Úgy hogy veszel még egyet.

2013. máj. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon egyszerű, megveszed az újat, bedugod egy üres SATA aljzatba és már kész is. Ez mára ilyen egyszerű művelet :)
2013. máj. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
De a 80GB-t nincs értelme benne hagyni.
2013. máj. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

80gb sok mindenre elég, rendszer vinyónak tökéletes!


Tudom ebben a korban már a 80gb-ot egy 11 éves "gamer állat" egy nap alatt telepakolja.

2013. máj. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Rendben , köszönöm szépen , én is erre gondoltam , hogy ez jó lesz rendszermemóriának :)


Sok filmet , sorozatot , zenét tárolok rajta , meg 1-2 játékot és már is fullon van szegény.


De valamilyen kábel esetleg kell hozzá ? Vagy bedugom és a gép már érzékelni is fogja ?

2013. máj. 10. 22:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Hidd el,egy modern 500GB HDD sokkal gyorsabb lesz.
2013. máj. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

agentK: az átlaguserek többsége észre sem veszi ha lassabb HDD-t használ, max a rendszer indulásnál mondják, hogy jéé ez milyen "gyorse" !


Ha pedig Sata 2 vinyó akkor mi a baj a gyorsasággal?

Ha ide lenne még megérteném!(de ez is csak rendszerfüggő)

2013. máj. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

A biztonság kedvéért azért majd kapcsold ki a számítógépedet előtte :)

Nézzd meg hogy van-e üresen olyan csatlakozód ami a tápegységből jön ki és a mostani HDD-be megy bele. Ez is csak a biztonság kedvéért, hogy lesz-e táp. A HDD-hez remélhetőleg adnak SATA kábelt, ha nem akkor vegyél egyet, pár száz forint.

Bedugod és már megy is. Előfordulhat hogy nincs megformázva se particionálva, ilyenkor a sajátgépben nem jelenik meg, de a vezérlőpult > felügyeleti eszközök > számítógép-kezelés > lemezkezelő alatt látszódnia kell majd (nem biztos hogy ez a pontos elérési útvonal, fejből írtam)

2013. máj. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 BM-Striker ***** válasza:

A 80gb-os asztali hdd jó eséllyel elavult, elhasználódott darab, méhgha sata2-es is.



És a hdd sebessége nagyon érezhető, ha a gép a lapozófájlt hasunál, vagy ha egy mappa tartalmát beolvassa, keres a hdd-n.


Én szívtam már eleget lassú hdd-kkel.


Aki arról írogat, hogy mire nincs szüksége az "átlag felhasználónak" az szimplán arroganciából vagy tudatlanságból teszi.


Amire szükségük van az egy gyors megbízható gép, amit csak hasznélni kell amíg el nem avul.

2013. máj. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!