Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri windows8-at venni?

Megéri windows8-at venni?

Figyelt kérdés
most vettem egy új laptopot, és ugye nincs rajta op. rendszer. játékok, komolyabb programok szempontjából megérné-e a windows 8 , vagy inkább win7?
2013. máj. 10. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%

Ha az árat nézzük, egyik rendszer sem ér annyit, amennyit kérnek érte.

De kettő közül mindenképpen win7, a win8 egy vicc és már a májkrémszoft is érzi, hogy bukás lesz.

2013. máj. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
oké köszi
2013. máj. 10. 16:26
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
Win7-et vegyél, ha már mindenképpen venni akarsz. A win 8-nál rájöttek, hogy nem jó irányba mentek. Lehet, hogy a csempés marhaság jó érintőképernyős cuccokra, de másra nem. Úgy hallottam visszaállnak a desktopos felállásra valami új Windows névvel (blue assze,).
2013. máj. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Teljesen mindegy, a Win8 is ugyan úgy használható mint a 7-es, csak páran képtelenek alkalmazkodni és új dolgokat megismerni.


De az valóban igaz, hogy minden oprendszer túl drága. Azt vedd amelyiket olcsóbban be tudod szerezni esetleg.

2013. máj. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%
Néztem teszteket, főleg játékteszteket a két oprendszeren, és ugyanazzal a hardverrel, ugyanazon órajelen, azonos beállítással a WIN7 átlagban 5-10 FPS pluszt produkált, volt ahol 20-25-öket is, de az már ilyen 80 fölötti FPS tartományban volt. Persze volt olyan is, ahol semmi nem változott. Mindenesetre én inkább a WIN7-et választanám, de megvenni nem éri meg igazán. Meg a kinézete is sokkal jobb. Sokan csak azért frissítenek WIN8-ra, mert sokan mondják, hogy az milyen rossz stb. ő pedig mégis eltűri a kezelő felületet és akkor ő egy nagy lázadó, meg leszólja a többit mert nem tetszik nekik a kezelő felület.
2013. máj. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13%

# 4


Csak egy raklap driver küzd vele. Meg a régi játékok nem mennek... A legjobb, hogy korlátozza alapból a hálókártya működést 'energiagazdálkodás' címszó alatt, szegény user meg nem érti miért tölt 10 percig a facebook.

2013. máj. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

@16:44: Nem tudom, nekem igazából eddig csak 1 driverrel volt gondom, de az már Win7 alatt sem ment, illetve most volt egy 1998-as program nem menet.

De ezen kívül nekem még egyszer nem volt kompatibilitási gondom, pedig már használom egy ideje.

"Legrosszabb" esetben a Win7-es drivereket is lazán fel lehet tenni, működnek.

2013. máj. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
10%

# 7


Elindulni elindul, de pl FEZ esetén nincs menüszöveg. (Csak Win8 alatt, nincs rá megoldás.) Sokszor rossz beállításokkal indít dolgokat. (Úgy értem, a hardverek felé nem jelzi, ha teljesítményre van szükség, bár ez nem túl sűrű.)


Mondjuk a support odatette magát, vagyis ez a kinek hogy fut stb a microsoft oldalán tetszett, hogyha legalább fenn áll a kompatibilitási probléma megoldhasd. Nem rossz rendszer, de nem azért nem tetszik, mert csempés. (Ugyanúgy van asztal benne, azt használom, és kész, nem nagy történet.:) )

2013. máj. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

Hmm megnézem én is majd azt ami neked nem ment.


A csempés felületet ha csak a start menü helyett használod, akkor elég jó.

Jobban testre szabható és a keresés is nekem jelentősen gyorsabb rajta, mint a Win7-esen.

Azon full screenen megnyitni alkalmazásokat tényleg nem túl nyerő.

2013. máj. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az a FEZ játék? Mert nálam hibátlanul fut win8 pro alatt.
2013. máj. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!