Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi különbség a CORE I3 és az...

Balu86MH kérdése:

Mi különbség a CORE I3 és az I5 procik között?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom 2magosak, de mi a különbség köztük? Mitől jobb az Intel Core I5 és miben (ha jobb)?

2013. máj. 7. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok szakértő, de mivel te még annyira sem (ahogy nézem), így megpróbálom elmondani. Talán egyszerűbb úgy nézni, hogy még ha az órajel ugyan annyi is, az I5-ös procikban 8 szál van, kb. mintha 8 munkás dolgozna 4 ugyan olyan helyett. Persze ez nagyon nem pontos, és nagyon leegyszerűsített, de talán így a legkönnyebb megfogni.
2013. máj. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

i3 2 magos/4 ht szálas, i5 meg 4 mag/4 szál


i5 erőseb ennyi a titok

2013. máj. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

" I5-ös procikban 8 szál van"


tudtommal csak i7-ben van 4 mag/8 ht szál. bizonyos helyzetekben azért is jobb az i5 mert egyes alkalmazások háklisok a HT-re, és mivel az i5-ben semmi ilyen fakszni nincs, jobban teljesít.


itt egy példa.


[link]


"Ezzel szemben a multi-threadingre háklis Cockos Reaper továbbra sem fekszik a Bulldozer-alapú megoldásoknak, ennek köszönhetően meglehetősen nagy hátrányba került az AMD új üdvöskéje. Itt jól láthatóan a HyperThreading sem túl hatékony, ugyanis az i5-3570K gyorsabb i7-es rokonainál."

2013. máj. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Komplikato ***** válasza:
Az első szériás i5 még két magos HT volt, azért van a nagy keveredés, de fentebb leírták jól. Egyébként jó pénzért van i7 EE proci 6 mag + HT-val is, meg ennek a Xeon verziója. Egy komplett gép áráért.
2013. máj. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Az első szériás i5 még két magos HT volt,"

Az első lynnfield volt nem clarkdale.

2013. máj. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

ohh, köszi a válaszokat!! :)

egyébként azért kérdeztem, mert amit akarok venni paltopot abban ez a proci van, és ha jól látom akkor ez 2magos:


Intel Core i5-3230M 2,6

(2 Cores, 3M Cache, up to 3.20 GHz) ha esetleg ismeri vki akkor véleményt róla?


A gép amiben van az ez lenne: [link]

2013. máj. 7. 22:13
 7/7 anonim ***** válasza:

A laptopban szerintem nem számott tevő ez a teljesítmény, ami az I3 és I5 ára között van, átlaban 20-80 ezer a két proci közt a különbség, bár ebből is van rengeteg fajta.

Amíg nem szemeteled tele mindenféle dologgal a gépedet I3 is jó szerintem.

2013. máj. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!