Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A kindle vagy valamelyik...

A kindle vagy valamelyik hasonló könyvolvas felolvassa angolul a szöveget?

Figyelt kérdés

2013. máj. 4. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
nem
2013. máj. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Komplikato ***** válasza:

Elég sok olyan van ami IGEN, felolvassa. A leírásukban benne van, ha tudnak ilyet. Most konkrétan Kindle modellből nem tudom melyik képes rá.

De pl. azt hiszem Koobe Juniorhoz láttam olyan "főzött ROM"-ot, amiben kicserélték magyar nyelvűre a felolvasó részt!

2013. máj. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Komplikato ***** válasza:

Most átfutottam az összes Kindle leírását és nem találtam ilyen funkciót.

Ámde nem meglepő módon találtam pl. ilyet 2011-ből:

[link]

Ez egy hack leírása amivel magyar nyelvű felolvasót tettek Kindle 3-ra. Gondolom angol nyelvűt is lehetne rá tenni.


A "jó minőségben" viszont fogas kérdés, mert én még PC-n se ismerek olyat ami jó minőségben olvas fel, beleértve a vakoknak készült ilyen programokat se, mint pl. a Shark.

2013. máj. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 hunbula válasza:
Nekem Kindle3 van, felolvassa. Választhatsz is, hogy robot nénit vagy robot bácsit szeretnél hallani. Text-to-speech a funkció neve egyébként.
2013. máj. 5. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A Kindle3 (keyboard) felolvassa, nekem a fent linkelt magyar felolvasó hack is telepítve van, ezért magyar nyelven is felolvassa.

A Kindle 4 nem rendelkezik audióval, ezért se felolvasás, hangoskönyv, zene, háttérzene funkció nincs benne.


[link]

Compare Kindles - a lap közepe táján

2013. máj. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mennyire jó az angol kiejtése?
2013. máj. 5. 15:02
 7/10 hunbula válasza:
A szavak kiejtése tökéletes, a mondatok intonációja annyira nem. Tehát nem lesz olyan mintha megveszel egy hangoskönyvet. De érthető és ha a kiejtést akarod ellenőrizni, arra tökéletes.
2013. máj. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kiejtése?? Ez egy gépi felolvasó, érthető, jó (szerintem), de nem egy versmondó színész. A magyar is érthető, de ez elsősorban olvasásra való, ez csak egy + funkció.
2013. máj. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tanulásra kellene, hogy az ismeretlen szavak kiejtésérő legyen valami fogalmam. Arra jó szerinted?
2013. máj. 5. 17:49
 10/10 hunbula válasza:

#8 Igen, kiejtése. Teljesen felismerhetően mondja, hangsúly is ott van, minden. Nem fog szónokversenyre menni, de a szavak szintjén teljesen rendben van. A többi már egy nyelvi szinttel feljebb lévő probléma :)


#9 Jónak jó, bár én nem nagyon használom, nekem elég ha a beépített szótárban ránézek a fonetikára mert tudom a szimbólumokat. De természetesen lehet. :)

2013. máj. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!